Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 27 – 2 VII

wyd 27

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)


Zapowiedzi imprez 2 – 8 VII

wartoŚwięto pomidora

Jubileuszowe,  XX  Wojewódzkie  Święto Pomidora odbędzie się 5 lipca na stadionie w Dwikozach. Rozpoczną je o godz. 12 wystawy firm ogrodniczych, które udzielać będą porad i konsultacji z zakresu uprawy i ochrony roślin. Po części oficjalnej (godz. 16.15) wystąpi zespół „Baciary”. Potem zespoły ludowe i  młodzież  gimnazjalna  z  Dwikozów.  Przed wieczorną zabawą taneczną publiczność rozgrzeje Patrycja Kazadi (godz. 19.15). (wp)


Kronika policyjna 2 VII

z kroniki policyjnej_winietkaZGINĄŁ MOTOCYKLISTA

Na ulicy Grabskiego w Stalowej Woli doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący hondą mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczną latarnię. Pomimo akcji reanimacyjnej życia 29-letniego mieszkańca powiatu kraśnickiego nie udało się uratować.


Horoskop 2 VII

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Wszyscy wokół zaczną wypoczywać, a ty wprost przeciwnie. Zakasasz rękawy i zabierzesz się za porządki, przemeblowania lub remonty. Uwijesz sobie urocze gniazdko, do którego kogoś zaprosisz lub będzie ci się w nim lepiej żyło z tymi, z którymi jesteś obecnie. Planety zapewnią ci świetną organizację, pasję do pracy oraz pomysły. Wiadomo, że Barany lubią żyć wygodnie, w otoczeniu przyjaznych ludzi i tobie to jest teraz pisane.


Ta decyzja to bzdura

3

Nie ustają starania właścicieli stada bizonów w Kurozwękach, zmierzające do ratowania zwierząt. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach wydała decyzję nakazującą stopniowe wygaszenie hodowli, bo, zdaniem urzędników i części ekologów, bizon stanowi zagrożenie dla naszego rodzimego żubra.


Za, a nawet przeciw…

plac

Słynne stwierdzenie Lecha Wałęsy świetnie pasuje do tego, co zdarzyło się na ostatniej sesji Rady Miasta Sandomierza. Otóż po długiej, burzliwej debacie, dotyczącej przyznania pieniędzy na budowę placu zabaw na osiedlu przy szpitalu, w której radni nie szczędzili sobie złośliwości, ostatecznie wszyscy zagłosowali „za”. Po głosowaniu zapanowała jednak konsternacja, do której pasuje inne znane powiedzenie – „czeski film”.


Chytry plan radnego

akademik (2)

Tarnobrzeski radny WITOLD ZYCH wpadł na kolejny wywrotowy pomysł. Proponuje, aby budynku, który miasto otrzymało od samorządu województwa z  przeznaczeniem na akademik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, nie przekazywać tej instytucji.


Prezes musi odejść

kss

Gdy ten numer „TN” był już w sprzedaży, w Klubie Sportowym „Siarka” miała się odbyć konferencja prasowa, po której jego prezes DARIUSZ DZIEDZIC miał podać się do dymisji. Dłużej na tym stanowisku nie widzi go już bowiem prezydent miasta, które jest głównym sponsorem drugoligowych piłkarzy.


Genialne dziecko

IMG_0647

Dwunastoletni KRZYSZTOF MICHALSKI (na zdjęciu) z Tarnobrzega podbija świat. Jest nie tylko świetnym wokalistą, ale przede wszystkim wirtuozem wiolonczeli – solistą oraz koncertmistrzem Orkiestry Talentów przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Aktualnie koncertuje w… Ameryce Południowej.


Co? gdzie? kiedy? 25 VI – 1 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 25 – 28 VI

TARNOBRZEG, ul. Wyspiańskiego 25, 15-822-51-10;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 841-13-90;


Zapowiedzi imprez 25 VI – 1 VII

Kulka w Glinianach

Światowej  sławy  wirtuoz  skrzypiec – Konstanty Andrzej Kulka –  wystąpi w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, o godz. 12 w  kościele  pw.  św.  Wojciecha  w  Glinianach  (gm.  Ożarów).  Koncert  muzyki sakralnej  odbędzie  się  w  ramach  XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, który odbywa się w  Busku-Zdroju.  Cementownia  i  miasto Ożarów są sponsorami festiwalu i stąd ten niecodzienny koncert w gminie.


Kronika policyjna 25 VI

z kroniki policyjnej_winietkaOŚMIOLATKA POD KOŁAMI

Na ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli seat potrącił 8-letnią dziewczynkę  przejeżdżającą  rowerem  po  pasach. Jak  wynika  ze  wstępnych  ustaleń,  kierująca autem  24-letnia  kobieta  jechała  wewnętrznym  pasem  ulicy  od  wiaduktu  w  kierunku Tarnobrzega. Inny pojazd, który wyjechał zza zakrętu  od  strony  ulicy  Handlowej,  ustąpił pierwszeństwa na pasach matce z dzieckiem. 24-latka się nie zatrzymała i wjechała w dziewczynkę, która z poważnymi obrażeniami głowy została przewieziona na dziecięcy oddział chirurgii urazowej tarnobrzeskiego szpitala.


Horoskop 25 VI

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04)

Będziesz miał dosyć niektórych ludzi, zwłaszcza tych narzekających na wszystko wokół. Na zbyt mocne słońce czy wysokie temperatury. Tobie pogoda, która nadeszła, będzie bardzo odpowiadać i nic nie będzie w stanie wyprowadzić cię z równowagi. Planety dodadzą ci uroku i pomogą powstrzymać się przed mówieniem innym tego, co o nich myślisz. Z nikim nie zadrzesz ani się nie pokłócisz.


„Ekranizacja” na siłę

akust0

W 2013 r. „wybuchła” sprawa żądania zamontowania przy drodze krajowej nr 77 ekranów akustycznych. Zapalnik uruchomił mieszkaniec Agatówki w  gminie Zaleszany, jednej z  tych miejscowości, dla których DK77 jest źródłem rozlicznych niedogodności i dyskomfortów. Hałas komunikacyjny jest jednym z nich, wcale nie najbardziej uciążliwym.


W Sandomierzu giną ryby

ryby 1

W zbiorniku wodnym Atramentówka przy hucie giną ryby. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie: albo woda została zatruta, albo nie ma w niej dostatecznej ilości tlenu. Zbadaniem problemu już zajęła się ochrona środowiska. Śnięte ryby zauważył jeden z wędkarzy i zaalarmował miejscowe koło  łowieckie. 


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP