Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 10 – 5 III

wydanie 10

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)


Założył płaszcz i wyszedł

Stanislaw_Krasny_III

Kiedy podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Niżańskiego salę obrad demonstracyjnie opuścił dyrektor szpitala, nawet postronni obserwatorzy nabrali pewności, że konflikt wokół tej placówki jest głębszy niż można było się spodziewać.


Pompowanie tematu

DSC_0408

W ubiegłym tygodniu w siedzibie Kopalni Siarki „Machów” doszło do kolejnego – trudno zliczyć, którego z kolei – spotkania na temat zabezpieczenia przed podtopieniami terenów wokół posiarkowego wyrobiska w  Piasecznie. Sprawa wciąż jest w powijakach, mimo iż od dawna wiadomo, że z końcem 2015 roku skończą się pieniądze na wypompowywanie z wyrobiska nadmiaru wody.


W obronie starosty

starosta 1

Sąd Najwyższy przychylił się do skargi Polskiego Stronnictwa Ludowego i nakazał Państwowej Komisji Wyborczej przyjęcie sprawozdania finansowego partii, co nie będzie skutkować utratą przez nią wielomilionowej subwencji. Jak wiadomo sprawa ta ma związek z działaniami sandomierskich powiatowych struktur partii.


Skutki wypalania traw

Harasiuki_-_pozar_V

Takiego pożaru, jaki wybuchł w miejscowości Łazory, dawno w gminie nie było. Ogień strawił kilka drewnianych zabudowań i groził kilku innym posesjom.


Parkowanie nadal płatne

parkomat

Nie będzie, przynajmniej na razie, stref darmowego parkowania dla mieszkańców miasta. Burmistrz wycofał projekt uchwały dotyczący tej kwestii tuż przed sesją. Powód? Sprzeciw kilku radnych.


Palą papierosy i rozmawiają przez telefon zamiast pracować?

DSC_0132

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu opublikował wyniki badania poziomu zadowolenia klientów w roku 2014. Ankietowani narzekają, że jego pracownicy palą w czasie pracy, piją kawę i rozmawiają przez telefon…
Ankiety wypełniło 90 osób – 57 spośród nich zrobiło to przez internet, pozostali na papierze, wrzucając do ustawionej w urzędzie urny. Większość osób, które wzięły udział w badaniu to kobiety z wyższym wykształceniem, pomiędzy 20 a 40 rokiem życia.


W Tarnobrzegu powstanie galeria handlowa!

parkhandowy

Przy ulicy Kwiatkowskiego niebawem ruszy budowa „Parku handlowego”, w którym pracę znajdzie ponad 100 osób.
Budynek sąsiadować będzie z placem targowym. Teren, na którym powstanie niedawno ogrodzono blaszanym płotem. Jego właściciel posiada już pozwolenie na budowę. Park ma mieć powierzchnię ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych.


Co? gdzie? kiedy? 26 II – 4 III

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 26 II – 1 III

TARNOBRZEG, ul. Zwierzyniecka 18, 15-823-61-80;

STALOWA WOLA, ul. Narutowicza 1, 15-844-27-82.


Zapowiedzi imprez 26 II – 4 III

warto„Cisza Jak Ta”

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej  Grupy  Bukowina  i  to  tajemnicze  coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta” – pisze o zespole dziennikarz radiowej „Trójki” J. Molczyk. Folkowo-poetycka grupa wystąpi w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” 28 lutego o godz. 18. Bilety w cenie 20 zł. (wp)


Kronika policyjna 26 II

z kroniki policyjnej_winietkaŚMIERĆ NA DRODZE

Kolbuszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności śmierci 44-letniego mieszkańca gminy Kolbuszowa. Leżącego na drodze w Zarębkach  mężczyznę  zauważył  wyjeżdżający  ze swej  posesji  mieszkaniec  tej  miejscowości. Na miejsce wezwał lekarza, który stwierdził zgon  mężczyzny. Prokurator  wstępnie  wykluczył, aby do jego śmierci przyczyniły się inne osoby.


Horoskop 26 II

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Nie odkładaj trudnych i pilnych spraw na później. Koniecznie załatw je teraz, a zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów. Dzięki stanowczym posunięciom możesz rozwiązać konflikt w  swoim otoczeniu. Poprawi się atmosfera, zyskasz poparcie i akceptację. Nie daj się namówić na duże wydatki, bo nie będziesz miał teraz do tego głowy. Nie daj się także odciągnąć od spraw domowych i rodzinnych.


Cisza nad wyrobiskiem

2011-05-12_013

W październiku zeszłego roku odbyło się spotkanie świętokrzyskich samorządowców i parlamentarzystów na temat przyszłości wyrobiska po byłej kopalni siarki w  Piasecznie (Gm. Łoniów). Ustalono, że posłowie podejmą inicjatywę dotyczącą zmiany ustawy, która pozwoliłaby finansować przez państwo pompowanie wody w wyrobisku.


Wyrok na telewizję

DSC_0736

Urząd Miasta rozwiązał umowę z Miejską Telewizją Tarnobrzeg na produkcję i emisję programów. Dla tej firmy najpewniej oznacza to koniec działalności. – Ta umowa była bardzo niekorzystna dla miasta – oznajmił w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej prezydent Grzegorz Kiełb.


Niżańska wyprawa na basen

Cmolas_-_basen

Na racławickich błoniach, przy tworzonym Centrum Sportowo-Rekreacyjnym, powstanie kryta pływalnia. Nie wszyscy są jednak zachwyceni lokalizacją basenu poza centrum miasta. Budowa pływalni znalazła się na liście planowanych projektów  w  przygotowanej  przez  Urząd  Miejski  „Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Nisko na lata 2014-2020”.


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP