Wydanie nr 4 – 22 I

wydanie nr 4

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91


Ich pierwszy wielki bal. Studniówka Połaniec [ZDJĘCIA!]

polaniec (3)

24 stycznia tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół w Połańcu, bawili się na balu studniówkowym, który zorganizowany został w sali bankietowej „Dersław” przy Elektrowni Połaniec. Efektownego poloneza, który rozpoczął wspólną zabawę, oklaskiwało liczne grono zgromadzonych na sali gości, w tym m.in. starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz Połańca Jacek Tarnowski i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Lolo. Życzenia dobrej zabawy i pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości złożył swoim uczniom dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Rogala. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TN. Tymczasem galeria zdjęć:


Świętowali pierwsi w mieście. Studniówka Staszów [ZDJĘCIA!]

staszow (7)

W sobotę siedem klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie bawiło się na balu studniówkowym we własnej, wspaniale na tę szczególną okazję udekorowanej auli. O oprawę muzyczną imprezy zadbała formacja „Variax”, która niedawno zwyciężyła w organizowanym przez naszą redakcję plebiscycie na najlepszy zespół weselny w regionie. Więcej o studniówce na Koszarowej w papierowym wydaniu TN. Na razie galeria zdjęć:


Co? gdzie? kiedy? 22 – 28 I

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 22 – 25 I

TARNOBRZEG, ul. Sienkiewicza 38/74A, 15-823-81-69;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90;


Kronika policyjna 22 I

z kroniki policyjnej_winietkaŚMIERĆ OD NIEDOPAŁKA

Policjanci  z  Mielca  ustalają  przyczynę pożaru,  w  którym  śmierć  poniósł  74-letni mężczyzna.  Do  tragedii  doszło  w  jednym z  mieszkań  w  bloku  Osiedla  Lotników w Mielcu. Dym wydobywający się z pokoju, w którym przebywał mężczyzna, zauważyła jego żona. Zaalarmowała sąsiadów, którzy wyciągnęli  z  zadymionego  pomieszczenia nieprzytomnego człowieka. Mężczyzna trafił do szpitala. Jednak jego życia nie udało się uratować. Pożar, według wstępnych ustaleń policjantów,  mógł  być  następstwem  przypadkowego  zaprószenia  ognia  od  niezgaszonego papierosa.


Zapowiedzi imprez 22 – 28 I

wartoSpotkanie autorskieplakatzimnylouis

Stalowowolska Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza  w  czwartek, 22 stycznia, do sali bankietowej budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro) na spotkanie autorskie  z Magdaleną  Zimny-Louis. Pochodząca z Rzeszowa pisarka jest autorką takich  książek  jak:  „Ślady  hamowania”, „Pola”  oraz  „Kilka  przypadków  szczęśliwych”. Obecnie pracuje nad kolejną powie-ścią i nad scenariuszem filmowego serialu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.(r)


Horoskop 22 I

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Wreszcie znajdziesz czas, żeby zastanowić się nad poważnymi, życiowymi sprawami. Poszperasz, popytasz i dowiesz się prawdy o pewnych ludziach, którym dotąd ufałeś. Przeżyjesz mały zawód, lecz rozwiążesz swoje problemy i wyjdziesz na prostą. Przezwyciężysz trudności urzędowe lub bankowe. Planety sprzyjają sztuce i zabawie, więc zapewne wybierzesz się z dobrymi znajomymi w przyjemne miejsce.


Jabłka na stosie

jabłka

W chłodniach w całym kraju leży 1,2 mln ton jabłek. Jedna trzecia to owoce wyprodukowane przez sandomierskich sadowników. I mimo że przygotowywane jest kolejne rozporządzenie rządowe w sprawie możliwości przekazywania owoców na cele charytatywne, to eksperci nie mają złudzeń. Jeśli nie będzie zdecydowanej pomocy ze strony struktur unijnych, to polskiemu sadownictwu grozi zapaść, jakiej dawno nie było. W ubiegłych latach, właśnie w tym okresie, tuż po nowym roku, ruszał pełną parą eksport polskich jabłek na rynki wschodnie, głównie  do  Rosji. 


Gaszenie kropidłem

DSCN1392

Będzie o tym, jak podczas kazania proboszcz parafii Łoniów, ks. kanonik STANISŁAW ZARĘBA, pohańbił łoniowskich strażaków (na zdjęciu), zarzucając im splamienie honoru, munduru i sztandaru. Co gorsza, tylko dlatego, że właściwie wykonywali swoje obowiązki. Tak  przykrego  incydentu  nie  było w  92-letniej  historii  Ochotniczej  Straży Pożarnej  w  Łoniowie,  która  godnie  zapisała  się  w  historii  regionu,  jako  jedna z lepszych lokalnych ochotniczych jednostek ratowniczych, czego świadectwem jest wpis  do  Krajowego  Systemu  Ratownictwa. 


Paszport dla Kuby!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A  jednak! 32-letni stalowowolanin JAKUB WOYNAROWSKI został jednym z  sześciu zdobywców Paszportu „Polityki” za rok 2014, co ogłoszono uroczyście podczas transmitowanej przez TVP2 gali odbywającej się wieczorem, 13 grudnia, w stołecznym Teatrze Wielkim. Kuba zdobył wyróżnienie w kategorii „sztuki wizualne” – dziedzinie, w której czuje się jak ryba w wodzie praktycznie od zawsze.


Sandomierz w oparach antysemityzmu

DSC_7495

To było jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w historii miasta. Na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu w minioną sobotę miała miejsce prapremiera filmu BORYSA LANKOSZA „Ziarno prawdy” (reżysera m.in. głośnego „Rewersu”), według książki tegorocznego laureata „Paszportu Polityki” ZYGMUNTA MIŁOSZEWSKIEGO. Dlaczego w Sandomierzu? Bo tu dzieje się akcja książki i filmu, i tu nakręcono większość scen tej produkcji.


Głuchy telefon

kukiełka1

Trzydzieścioro dzieci z gminy Gorzyce czeka na powrót do treningów piłkarskich z byłym reprezentantem Polski MARIUSZEM KUKIEŁKĄ. Ich rodzice skarżą się, że nowy wójt nie znajduje czasu, aby porozmawiać z nimi o użyczeniu hal sportowych i dalszym sponsorowaniu zajęć.


Co? gdzie?kiedy? 15 – 21 I

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 15 – 18 I 

TARNOBRZEG, ul. Sienkiewicza 20, 15-823-34-75;

STALOWA WOLA, ul. Narutowicza 1, 15-844-27-82.


Zapowiedzi imprez 15 – 21 I

wartoŻeglarskie kolędy

Po  raz  czwarty  proboszcz  parafii  pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu ks. Adam Marek oraz były radny Tadeusz Gospodarczyk zapraszają  na  noworoczny  koncert kolęd żeglarskich. Tym razem w sobotę, 17 stycznia, o godz. 19 w kościele na os. Przywiśle wystąpi zespół „Poszedłem na dziób” z Lublińca. To m.in. dwukrotny laureat I miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2001 i 2011) oraz zdobywca nagrody publiczności festiwalu YAPA 2000. (wp)


Kronika policyjna 15 I

z kroniki policyjnej_winietkaNAPAD NA WOLONTARIUSZKI WOŚP

Dwóch młodych mężczyzn napadło na licealistki kwestujące w Mielcu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zdarzenia doszło w rejonie kościoła na osiedlu Lotników 11 stycznia po godz. 19, gdy nastolatki, po kilku godzinach akcji, mogły mieć w puszkach nawet po 1000 zł. Na szczęście wolontariuszkom nic się nie stało. Następnego dnia zatrzymano podejrzanych o dokonanie napadu.  


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP