Wydanie nr 48 – 27 XI

wydanie 48

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91


Co? gdzie? kiedy? 27 XI – 3 XII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 27 – 30 XI

TARNOBRZEG, ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, 15-823-70-17;

STALOWA WOLA, ul. Kwiatkowskiego 1, 15-810-92-92.


Kronika policyjna 27 XI

z kroniki policyjnej_winietkaŚMIERĆ POD KOŁAMI

Na drodze wojewódzkiej Mielec – Tarnobrzeg w Padwi Narodowej doszło do potrącenia 61-letniego mężczyzny przez kierowcę forda galaxy. Pieszy doznał ciężkich obrażeń. Pomimo wysiłków załogi karetki, jego życia nie  udało  się  uratować.  Mężczyzna  zmarł w  drodze  do  szpitala.  Kierowca  forda  był trzeźwy. 


Zapowiedzi imprez 27 XI – 3 XII

wartoNowa książka

Miejska  Biblioteka  Publiczna  w  Stalowej  Woli  zaprasza 27 listopada o godz. 18 na prezentację nowej książki Jerzego  Drzewi „Biały  nietoperz”.  Miejscem  spotkania będzie sala bankietowa Biblioteki Międzyuczelnianej przy ul. Popiełuszki 10. (wp)


Horoskop 27 XI

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Staniesz się ambitny i zaczniesz rywalizować z silniejszymi od siebie. Na początku będzie ci się wydawało, że nie masz szans, ale okaże się, że wygrywa ten, kto jest bardziej pomysłowy i wierzy w siebie. Planety sprawią, że staniesz się empatyczny i będziesz myślał o innych – tych, którym gorzej się wiedzie. Zechcesz pomagać, udzielać się i wcale nie będziesz myślał o zapłacie. Pamiętaj, że dobrym ludziom los prędzej czy później odpłaci.


Jednym głosem o wyrobisku

piaseczno

W Łoniowie doszło do kolejnego już spotkania w sprawie przyszłości pokopalnianego wyrobiska w Piasecznie. Efekt spotkania może napawać optymizmem, posłowie z regionu zadeklarowali, że ponad podziałami przedstawią poselski projekt nowelizacji ustawy z ubiegłego roku, który pozwoli na finansowanie pompowania wody w wyrobisku po 31 grudnia 2015 roku, kiedy to kończy się finansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Pożegnalna sesja

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W  ubiegłym tygodniu odbyło się ostatnie posiedzenie „starej” Rady Miejskiej Stalowej Woli .Prezydent Andrzej Szlęzak, ku zaskoczeniu wielu, na sesję przyszedł. Na kilka minut – aby pogratulować zwycięzcy wyborów, życzyć mu powodzenia, podziękować za 12-letnią współpracę radnym i odebrać od części z nich życzenia powodzenia „na nowej drodze życia” oraz będące symbolem wdzięczności kwiaty.


Rozmowy w toku

rudniik

Wciąż nie ma jednoznacznej decyzji w sprawie przyszłości Zakładu Konstrukcji Stalowych w Rudniku nad Sanem. Zakład miał zmienić właściciela, ale wciąż należy do spółki giełdowej Polimex-Mostostal. Według  informacji,  która  pojawiła  się wiosną  br.,  rudnicki  ZKS  miał  przejść w ręce nowego właściciela.


Ciężkie czasy dla karpia

ryby 1

Gospodarstwa rybackie przeżywają wyjątkowo trudny okres. Cena królewskiej ryby u producentów spadła w tym roku poniżej poziomu opłacalności. Ten i inne problemy hodowców ryb poruszone  zostały  na  konferencji  pod  hasłem  „Przyszłość karpiarstwa w Polsce”, zorganizowanej w  Kielcach  przez  Lokalną  Grupę  Rybacką „Świętokrzyski  karp”. 


Trzej muszkieterowie

Grzegorz_Bis_z_min._Kamyszem

Czy warto być aktywnym, czasami bezkompromisowym, broniąc ważnych racji społecznych, a przy okazji narażając się na pomruki gniewu przedstawicieli władz? Poniższe przykłady świadczą, że tacy ludzie nie zostają zapomniani.


Co? gdzie? kiedy? 20 – 26 XI

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 20 – 23 XI

TARNOBRZEG, ul. Dekutowskiego 1, 15-822-25-03;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90;


Kronika policyjna 20 XI

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGICZNY WYPADEK

Policjanci  wyjaśniają  okoliczności  wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 19 w Zdziarach (gm. Jarocin). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na prostym odcinku drogi 19-letni kierowca citroena berlingo podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego zderzył się czołowo z nadjeżdżającym  seatem. 


Zapowiedzi imprez 20 – 26 XI

wartoKoncert kinowy Adeleadele - koncert

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie  zaprasza  na  koncert  kinowy Adele– największe przeboje w wersjach koncertowych.  Projekcja  odbędzie  się  w  poniedziałek, 24 listopada, o godz. 19.30. Koncert wyświetlany będzie w technologii HD z dźwiękiem przestrzennym. Bilety w cenie 5 zł są już do nabycia w kasie kina SOK. Miejsca  można  rezerwować  telefonicznie (15) 846 24 10i e-mailowo: sok.kultura@gmail.com(wp)


Horoskop 20 XI

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04)

Poważnie podchodź do obowiązków i  poleceń, zwłaszcza że teraz planety pomogą ci podjąć mądre decyzje. Zwrócisz uwagę na sprawy duchowe i zaczniesz uprawiać sporty. Koniecznie wsłuchaj się w siebie, w swoje potrzeby, a spostrzeżesz, że czegoś ważnego ci brakuje. To wcale nie są pieniądze ani większe mieszkanie. Szczęścia nie znajdziesz także w dobrym jedzeniu.


Most w Połańcu otwarty!

most 3

W samo południe 12 listopada marszałkowie województw świętokrzyskiego i podkarpackiego dokonali uroczystego otwarcia nowego mostu na Wiśle w Połańcu. Świadkami historycznego momentu było kilkuset mieszkańców powiatu staszowskiego i mieleckiego, którzy zgromadzili się na przeprawie.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie
 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP