Wydanie nr 30 – 24 VII

wydanie 30 2014

promocja-2-zł-580x91


Pomóż przedszkolakom wygrać pomalowanie przedszkola! Głosowanie tylko do 27 lipca.

przedszkole trzynastka

Podejmij kolorowe wyzwanie i oddaj głos na Przedszkole nr 13 w Tarnobrzegu, które zgłosiło się do rywalizacji w ramach akcji Dulux Let’s Colour organizowanej przy udziale Centrum Malarskiego Dulux Firmy Polaris, mieszczącego się przy ulicy Moniuszki 20 w Tarnobrzegu.

Dulux Let’s Colour jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą koloru. Polska uczestniczy w projekcie od 2011 r.

W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 13 lokalizacji z całego kraju. Wśród nich jest budynek Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu. Oddając swój głos na http://www.facebook.com/DuluxLetsColourPolska mieszkańcy miasta mogą zdecydować, że to właśnie on ulegnie metamorfozie.

Widząc zeszłoroczne, ogromne zaangażowanie ze strony mieszkańców i w tym roku chcemy dać im szansę na wybór lokalizacji, która zostanie pomalowana – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.

Im więcej głosów, tym większa szansa, że już w najbliższym czasie ekipa Let’s Colour przyjedzie właśnie do Tarnobrzega.

Głosowanie potrwa do 27 lipca 2014.


Co? gdzie? kiedy? 24 – 30 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek,
informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 24 – 27 VII


Kronika policyjna 24 VII

z kroniki policyjnej_winietka

 PIJANY OJCIEC

Policjanci z Posterunku w Modliborzycach zatrzymali kierowcę peugeota, który mając blisko 3 promile alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto uderzyło w znak drogowy i wjechało do przydrożnego rowu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Na drodze w miejscowości Wola Potocka, gdzie doszło do kolizji, 32-latek pozostawił bez opieki swoje 4-letnie dziecko, które jechało z nim w samochodzie. Pijany ojciec trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.


Zapowiedzi imprez 24 – 30 VII

warto Wygraj bilety do cyrku

Cyrk Zalewski wystąpi 28 lipca o godz. 17.30 na targowisku przy ul. Wolskiej w Kolbuszowej ze swoim najnowszym programem artystycznym. A w nim znajduje się wiele niesamowitych, zapierający dech w piersiach występów. Będzie można zobaczyć m.in. pokaz tresury koni i wielbłądów, pokaz iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego, klauna Versace z Meksyku, tresurę pudli oraz mrożące krew w żyłach podniebne akrobacje. Więcej informacji o programie na Facebooku www.facebook.com/cyrkzalewski. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 3 zaproszenia  (dla osoby dorosłej z dzieckiem do 10 lat) na przedstawienia cyrkowe. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze 25 lipca zadzwonią do naszej tarnobrzeskiej redakcji. Redakcyjny telefon czynny będzie od godz. 9.


Horoskop 24 VII

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04) Naprawisz różne błędy życiowe i zawodowe. Zaczniesz bardziej wierzyć w siebie. Planety zapewnią ci wytrwałość oraz będą sprzyjały uczeniu się dobrych rzeczy od innych. Koniecznie dbaj o dom i prowadź bardziej aktywny tryb życia, a szczęście będzie ci sprzyjać. Czekają cię niespodzianki. Zwłaszcza samotnym to będzie na rękę. Podczas wakacyjnych wypadów będą mieli okazję poznać kogoś ciekawego.


Sześć lat za uduszenie matki

etn-2zl-220x300

Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał na 6 lat więzienia 24-letnią Annę B., która 28 czerwca ubiegłego roku w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli udusiła swoją 47-letnią matkę.


Zostawcie mi na życie!

ryszard cudo

Pan RYSZARD CUDO twierdzi, że będzie musiał zrezygnować z pracy, ponieważ całość wynagrodzenia, jakie za nią otrzymuje, chcą zabierać mu komornik i urząd skarbowy. Zwrócił się do naszej redakcji z prośbą o wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji.


Jest bubel, ale nie ma afery?

przebudowa plant nowadeba

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące 11 wątków związanych z nieprawidłowościami podczas przebudowy nowodębskich plant i parku miejskiego, które wskazywali radny MAREK OSTAPKOi przedsiębiorca PAWEŁ GRZĘDA.


„Niżański Berdyczów” (finał)

ul polna zarzecze

Niżańscy radni stwierdzili częściową nieaktualność miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Tym samym upadła głoszona przez ostatni rok opinia magistratu, że wszystko z planami jest cacy, a nasz tygodnik złośliwie czepia się burmistrza.


Ceny ostro w dół

OWOCE

Ceny owoców miękkich są tak niskie, że wielu rolników, również z Sandomierszczyzny, zastanawia się nad ich zbiorem. Dotyczy to głównie porzeczek i wiśni, których ceny są najniższe od lat.


Wygraj bilety do cyrku

podniebny_rower2Cyrk Zalewski zawitał do naszego regionu ze swoim najnowszym programem artystycznym.

Znajduje się w nim wiele niesamowitych zapierający dech w piersiach występów, będzie można zobaczyć m.in. pokaz tresury koni i wielbłądów, pokaz iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego, klauna Versace z Meksyku, tresurę pudli oraz mrożące krew w żyłach podniebne akrobacje. Więcej informacji o programie na Facebooku http://www.facebook.com/cyrkzalewski


Horoskop 17 VII

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04) Pojawi się dużo propozycji. Lecz zamiast zgadzać się na wszystkie, wybieraj tylko te, które cię rozwiną. Nie daj się wyprowadzić z równowagi, ufaj swoim przeczuciom. Dzięki temu unikniesz kłopotów i zauważysz, że wokół ciebie jest dużo szczęśliwych i zadowolonych ludzi, i to ci się udzieli. Nie unikaj obowiązków zawodowych, dobrze sobie z nimi poradzisz, a potem zajmij się zagospodarowaniem wolnego czasu.


Zapowiedzi imprez 17 – 26 VII

warto Wygraj bilety do cyrku

19 lipca o godzinie 16 na targowisku przy ulicy Partyzantów w Opatowie Cyrk Zalewski zaprezentuje swój najnowszy program artystyczny. A w nim znajdzie się wiele niesamowitych zapierający dech w piersiach występów, będzie można zobaczyć m.in. pokaz tresury koni i wielbłądów, pokaz iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego, przedstawienie klauna Versacez Meksyku, tresurę pudli oraz mrożące krew w żyłach podniebne akrobacje. Więcej informacji na Facebooku http://www.facebook.com/cyrkzalewski (jd)


Kronika policyjna 17 VII

z kroniki policyjnej_winietka

PIJANY DESPERAT

Dyżurny sandomierskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na barierce mostu na Wi-śle stoi mężczyzna, który prawdopodobnie zamierza skoczyć do rzeki. Natychmiast skierowano tam policyjny patrol. Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali młodego mężczyznę, który kucał na barierce ochronnej mostu i trzymając się latarni, niebezpiecznie się przechylał. Widząc zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze błyskawicznie chwycili go za ręce i odzież, po czym zdjęli z barierki. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W chwili zdarzenia miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie grozi już niebezpieczeństwo.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP