Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 26 – 25 VI

wyd

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)


Co? gdzie? kiedy? 25 VI – 1 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 25 – 28 VI

TARNOBRZEG, ul. Wyspiańskiego 25, 15-822-51-10;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 841-13-90;


Zapowiedzi imprez 25 VI – 1 VII

Kulka w Glinianach

Światowej  sławy  wirtuoz  skrzypiec – Konstanty Andrzej Kulka –  wystąpi w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, o godz. 12 w  kościele  pw.  św.  Wojciecha  w  Glinianach  (gm.  Ożarów).  Koncert  muzyki sakralnej  odbędzie  się  w  ramach  XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, który odbywa się w  Busku-Zdroju.  Cementownia  i  miasto Ożarów są sponsorami festiwalu i stąd ten niecodzienny koncert w gminie.


Kronika policyjna 25 VI

z kroniki policyjnej_winietkaOŚMIOLATKA POD KOŁAMI

Na ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli seat potrącił 8-letnią dziewczynkę  przejeżdżającą  rowerem  po  pasach. Jak  wynika  ze  wstępnych  ustaleń,  kierująca autem  24-letnia  kobieta  jechała  wewnętrznym  pasem  ulicy  od  wiaduktu  w  kierunku Tarnobrzega. Inny pojazd, który wyjechał zza zakrętu  od  strony  ulicy  Handlowej,  ustąpił pierwszeństwa na pasach matce z dzieckiem. 24-latka się nie zatrzymała i wjechała w dziewczynkę, która z poważnymi obrażeniami głowy została przewieziona na dziecięcy oddział chirurgii urazowej tarnobrzeskiego szpitala.


Horoskop 25 VI

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04)

Będziesz miał dosyć niektórych ludzi, zwłaszcza tych narzekających na wszystko wokół. Na zbyt mocne słońce czy wysokie temperatury. Tobie pogoda, która nadeszła, będzie bardzo odpowiadać i nic nie będzie w stanie wyprowadzić cię z równowagi. Planety dodadzą ci uroku i pomogą powstrzymać się przed mówieniem innym tego, co o nich myślisz. Z nikim nie zadrzesz ani się nie pokłócisz.


„Ekranizacja” na siłę

akust0

W 2013 r. „wybuchła” sprawa żądania zamontowania przy drodze krajowej nr 77 ekranów akustycznych. Zapalnik uruchomił mieszkaniec Agatówki w  gminie Zaleszany, jednej z  tych miejscowości, dla których DK77 jest źródłem rozlicznych niedogodności i dyskomfortów. Hałas komunikacyjny jest jednym z nich, wcale nie najbardziej uciążliwym.


W Sandomierzu giną ryby

ryby 1

W zbiorniku wodnym Atramentówka przy hucie giną ryby. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dwie: albo woda została zatruta, albo nie ma w niej dostatecznej ilości tlenu. Zbadaniem problemu już zajęła się ochrona środowiska. Śnięte ryby zauważył jeden z wędkarzy i zaalarmował miejscowe koło  łowieckie. 


Nic za darmo

DSC_0977

Grupa przedsiębiorców prowadzących działalność w centrum Tarnobrzega jest zbulwersowana nowym rozporządzeniem prezydenta, które nakłada na nich opłaty za reklamy wystające poza obrys budynków, na których zostały zawieszone. Urzędnicy odpowiadają, że jedynie robią porządek w przepisach…


Jak tu umrzeć?

krem1

Śmierć i podatki to ponoć dwie najpewniejsze rzeczy na tym łez padole. W Stalowej Woli jest jeszcze jedna: jeśli w najbliższym czasie miasto nie wskaże lokalizacji nowego cmentarza, nie da się umrzeć. Bo nie będzie gdzie chować zmarłych.


Ciurkanie z sikawki

po_ar 2

Przed miesiącem niemal doszczętnie spaliło się poddasze domu ANDRZEJA JUDY (na zdjęciu) z podsandomierskich Łojowic. Ślady tego traumatycznego wydarzenia widać nie tylko w zgliszczach uszkodzonego budynku, ale też w psychice właściciela. Pan Andrzej do dziś nie może się otrząsnąć z traumy. Z jednej strony dziękuje Bogu, że nikt z jego bliskich nie doznał obrażeń, z drugiej jednak ma zastrzeżenia do akcji ratowniczej prowadzonej przez sandomierskich strażaków.


Konferencja w Staszowie – zaproszenie

pobrane (1)

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza na I Staszowską Konferencję Rozwoju Przedsiębiorczości pn. „Najlepszy czas na inwestycje w Gminie Staszów – promocja Staszowskiego Obszaru Gospodarczego”, która odbędzie się 23 czerwca 2015 roku, godz. 9:30, w Hotelu „Dom z Bali”, w Sielcu k/Staszowa.


Kiermasz ciast – zaproszenie

SP10_wakacje2015

Dyrekcja i rodzice Szkoły Podstawowej nr 10 im. Janusza Korczaka zapraszają w niedzielne przedpołudnie (21 czerwca) na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazany na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.


Co? gdzie? kiedy? 18 – 24 VI

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK  18 – 21 VI

TARNOBRZEG, ul. Targowa 6B, 15-822-95-95;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90.


Zapowiedzi imprez 18 – 24 VI

wartoLubisz pierogi?

Jeśli  tak,  to  koniecznie  wybierz  się  do Łoniowa w najbliższą niedzielę. Stowarzyszenie Aktywnej Społeczności w Świniarach Starych zaprasza 21 czerwca od godz. 14 na VIII Festyn Rekreacyjno-Kulturalny „Pierogarnia”.  W  programie,  obok  degustacji pierogów  przygotowanych  przez  poszczególne wioski gminy Łoniów, m.in. występy zespołów dziecięcych, konkursy z nagrodami i zabawa taneczna.


Kronika policyjna 18 VI

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGEDIA W STALOWEJ

Do tragicznego wypadku doszło w Stalowej Woli na ulicy Rozwadowskiej. Jak wynika ze  wstępnych  ustaleń  policjantów,  kierujący  samochodem  marki  Mercedes  40-letni mężczyzna potrącił przechodzącą w rejonie przejścia dla pieszych 71-letnią mieszkankę Stalowej Woli. W wyniku doznanych obrażeń piesza zmarła na miejscu wypadku. Badanie stanu trzeźwości kierowcy mercedesa wykazało, że był trzeźwy.


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP