Wydanie nr 5 – 29 I

wydanie 5

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91


Kronika policyjna 29 I

z kroniki policyjnej_winietkaZGINĄŁ PIESZY

Policjanci ze Stalowej Woli wspólnie z  prokuratorem  wyjaśniają  okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w  Stalowej  Woli  na  ulicy  Bojanowskiej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Citroën 57-letni mężczyzna potrącił idącego poboczem 47-latka. W wyniku doznanych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Do zdarzenia doszło w terenie niezabudowanym, pieszy nie  posiadał  elementów  odblaskowych. Kierowca citroëna był trzeźwy.


Zapowiedzi imprez 29 I – 4 II

warto„Stary dzwon” w SDKmuzaj-2015

Na wyjątkowy i kameralny koncert ballad żeglarskich  i  nie  tylko  zaprasza 31  stycznia (sobota) o  godz.  18 Spółdzielczy Dom  Kultury  w  Stalowej Woli,  a  konkretnie  klub „Emka”  przy u.  Żwirki i  Wigury  (d. „Pod papugami”). Wystąpi „stary dzwon” Ryszard Muzaj. Ilość miejsc ograniczona. Bilety w cenie 30 zł można rezerwować pod numerem: 691 714 092. (wp)


Horoskop 29 I

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Na wszystko popatrzysz z optymizmem, nadrobisz zaległości i częściej będziesz słyszał miłe słowa od najbliższych. Planety wróżą szampańską zabawę i szczęście w miłości. Poprawią się twoje relacje z bliskimi, teraz bardziej polubisz domowe pielesze, z przyjemnością zaczniesz się zajmować domem i rodziną. Zrobisz porządki w papierach, uda ci się odzyskać coś straconego oraz zdobyć nowe zlecenie.


Kopalnia wypłaci odszkodowanie

DSC_1210

Kopalnia Siarki „Machów” wypłaci 300 tysięcy złotych odszkodowania rodzinie mężczyzny, który w 2011 roku zginął podczas prowadzenia prac rekultywacyjnych na pokopalnianym wyrobisku w Piasecznie. 11  maja  2011  roku  do  powstającego tam zbiornika wodnego obsunęła się skarpa o powierzchni około sześciu hektarów – około 600 tysięcy metrów sześciennych ziemi i piasku.


Radny na drodze do prawdy

Grzegorz_Bis

Uparty przewodniczący Komitetu Obrony Ujęcia Wody w Zarzeczu najpierw szukał pomocy wśród podkarpackich posłów, w  końcu zwrócił się do parlamentarzysty PiS z  Krzeszowic k. Krakowa. I ten przyczynił się do ujawnienia niewygodnych dla władz szczegółów. O Grzegorzu Bisie (na zdjęciu) pisaliśmy w ubiegłym roku w związku z protestem mieszkańców Zarzecza  wobec  zmiany  przebiegu  drogi szybkiego  ruchu  S-19.


„Nie róbcie ze mnie bohatera”

DSC_1194

Ta historia dowodzi, że obok nas żyją ludzie, dla których uczciwość i poczucie bycia w porządku wobec siebie samego jest ważniejsze od pieniędzy. Ludzie, których można by pokazywać światu jako bohaterów, gdyby nie to, że wolą pozostać anonimowi…


Sprawiedliwość po latach

Zamkniete_przezd_wlascicielem_Stalwo_I

Jeśli bohater tego tekstu ma pretensje do opieszałości organów ścigania, to teraz może z ręką na sercu powiedzieć, że jak sąd chce, to można wydać wyrok w niespełna trzy miesiące. I to w bardzo trudnej sprawie gospodarczej.


Szpetne wizytówki

DSC_0845

Turysta, który zdecyduje się odwiedzić Tarnobrzeg, skuszony możliwością wypoczynku nad jeziorem i  zwiedzania pięknego, dopiero co odrestaurowanego zamku, może być mocno zaskoczony tym, co zobaczy, gdy wysiądzie z  autobusu lub pociągu… Mieszkańcy miasta nie mają wątpliwości, że nie będzie on zachwycony, ale raczej zdegustowany.


Ich pierwszy wielki bal. Studniówka Połaniec [ZDJĘCIA!]

polaniec (3)

24 stycznia tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół w Połańcu, bawili się na balu studniówkowym, który zorganizowany został w sali bankietowej „Dersław” przy Elektrowni Połaniec. Efektownego poloneza, który rozpoczął wspólną zabawę, oklaskiwało liczne grono zgromadzonych na sali gości, w tym m.in. starosta staszowski Michał Skotnicki, burmistrz Połańca Jacek Tarnowski i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Lolo. Życzenia dobrej zabawy i pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości złożył swoim uczniom dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Rogala. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu TN. Tymczasem galeria zdjęć:


Świętowali pierwsi w mieście. Studniówka Staszów [ZDJĘCIA!]

staszow (7)

W sobotę siedem klas maturalnych z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie bawiło się na balu studniówkowym we własnej, wspaniale na tę szczególną okazję udekorowanej auli. O oprawę muzyczną imprezy zadbała formacja „Variax”, która niedawno zwyciężyła w organizowanym przez naszą redakcję plebiscycie na najlepszy zespół weselny w regionie. Więcej o studniówce na Koszarowej w papierowym wydaniu TN. Na razie galeria zdjęć:


Co? gdzie? kiedy? 22 – 28 I

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 22 – 25 I

TARNOBRZEG, ul. Sienkiewicza 38/74A, 15-823-81-69;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90;


Kronika policyjna 22 I

z kroniki policyjnej_winietkaŚMIERĆ OD NIEDOPAŁKA

Policjanci  z  Mielca  ustalają  przyczynę pożaru,  w  którym  śmierć  poniósł  74-letni mężczyzna.  Do  tragedii  doszło  w  jednym z  mieszkań  w  bloku  Osiedla  Lotników w Mielcu. Dym wydobywający się z pokoju, w którym przebywał mężczyzna, zauważyła jego żona. Zaalarmowała sąsiadów, którzy wyciągnęli  z  zadymionego  pomieszczenia nieprzytomnego człowieka. Mężczyzna trafił do szpitala. Jednak jego życia nie udało się uratować. Pożar, według wstępnych ustaleń policjantów,  mógł  być  następstwem  przypadkowego  zaprószenia  ognia  od  niezgaszonego papierosa.


Zapowiedzi imprez 22 – 28 I

wartoSpotkanie autorskieplakatzimnylouis

Stalowowolska Miejska Biblioteka Publiczna  zaprasza  w  czwartek, 22 stycznia, do sali bankietowej budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro) na spotkanie autorskie  z Magdaleną  Zimny-Louis. Pochodząca z Rzeszowa pisarka jest autorką takich  książek  jak:  „Ślady  hamowania”, „Pola”  oraz  „Kilka  przypadków  szczęśliwych”. Obecnie pracuje nad kolejną powie-ścią i nad scenariuszem filmowego serialu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.(r)


Horoskop 22 I

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Wreszcie znajdziesz czas, żeby zastanowić się nad poważnymi, życiowymi sprawami. Poszperasz, popytasz i dowiesz się prawdy o pewnych ludziach, którym dotąd ufałeś. Przeżyjesz mały zawód, lecz rozwiążesz swoje problemy i wyjdziesz na prostą. Przezwyciężysz trudności urzędowe lub bankowe. Planety sprzyjają sztuce i zabawie, więc zapewne wybierzesz się z dobrymi znajomymi w przyjemne miejsce.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP