Wydanie nr 16 – 17 IV

Wydanie nr 16

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91


Co? gdzie? kiedy? 17 – 23 IV

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

 DYŻURY APTEK 17 – 20 IV

TARNOBRZEG, ul. Sienkiewicza 4/71B, 15-823-61-53;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90.


Tarnobrzeżanin Roku 2013 – zobacz listę nominowanych

znak plebiscyt jedynka

Wkraczamy w decydującą fazę naszego plebiscytu. Do 11 kwietnia zgłaszali Państwo kandydatów do nominacji w naszym konkursie. Do siedziby redakcji dostarczono sporo kuponów i przysłano wiele maili.


Kronika policyjna 17 IV

z kroniki policyjnej_winietkaPECHOWY MANEWR

Na  ulicy  Warszawskiej  w  Tarnobrzegu zderzyły  się  dwa  samochody  osobowe.  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 79-letni kierowca samochodu osobowego marki Nissan Note, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki  Chrysler  Voyager  kierowanym  przez 71-letniego  mężczyznę.  Obydwaj  kierowcy oraz  23-letnia  pasażerka  chryslera  zostali przewiezieni do szpitala.


Zapowiedzi imprez 17 – 23 IV

wartoRozlicz się przez internet

W  budynku  urzędu  gminy  w  Nowej  Dębie  ustawiono specjalne  stanowisko  komputerowe  do  wysyłania  e-deklaracji PIT. Korzystać z niego można do 30 kwietnia, w godzinach od 9 do 14, w „sali narad” – pierwsze piętro, pokój  numer  104. Pracownicy  urzędu  będą  pomagać  w wypełnianiu formularzy. (rn)


Horoskop 17 IV

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Tydzień na wysokich obrotach, ale będziesz w dobrym nastroju. Zdołasz wyegzekwować od ludzi wszystko, co ci się należy, a w pracy być może obejmiesz funkcję kierowniczą. W każdym razie będziesz kierował innymi. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, bo inaczej zaczną się rozłazić. W twoim otoczeniu widać kogoś bardzo oszczędnego, kto cię czegoś nauczy. Dużo czasu spędzisz przy stole, z rodziną, ale znajdziesz także chwilę na spacery.


Chcę być prezydentem

gospodarczyk

Rozmowa z TADEUSZEM GOSPODARCZYKIEM (na zdjęciu)

– Wielu osobom nie trzeba Pana przedstawiać. Ale przypomnijmy: jest Pan radnym miasta Tarnobrzega, współpracownikiem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, żeglarzem, założycielem Jacht Klubu „Kotwica”, twórcą i dyrektorem festiwalu szantowego, a prywatnie mężem, ojcem dwóch synów. Był Pan kandydatem na prezydenta w ostatnich wyborach i  wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Dużo tego…


Komandos z Rudnika

czaja

W ciągu dwudziestu lat zawodowej służby wojskowej uczestniczył w czterech misjach zagranicznych. Dzisiaj zastanawia się, czy nazwanie ostatniej z nich „pokojową” nie jest językowym nadużyciem. Wszystkie jednak wspomina z wyraźną nostalgią w głosie.


Zupełnie inna jazda

osowski

Sam fakt, że ktoś konstruuje w garażu rowery, może wydawać się dość niecodzienny i godny podziwu. W tej historii nie chodzi jednak o to, że w ogóle tam powstają, ale o to, że nie są to jednoślady, które możemy spotkać w sklepach czy na giełdzie.


Fryzjer z innej bajki

bożek

Chłopak z Trześni, niewielkiej miejscowości w pobliżu Tarnobrzega i Sandomierza, postanowił zostać fryzjerem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że niedługo po skończeniu szkoły fryzjerskiej zaczął pracować z mistrzami tej rzemieślniczej sztuki. Poznali się na nim czołowi styliści, projektanci mody, aktorzy oraz prezenterzy telewizyjni z Katowic, Warszawy i Krakowa.


Matka Bolesna

matka bolesna

W okolicy nazywają ją „matką bolesną”, bo za życia pochowała męża i sześcioro swoich dzieci. Mimo to nie ma pretensji do Boga i  losu, bo jedni cierpią mniej, a inni bardziej. Jej przypadł w udziale czerstwy kawałek ziemskiego chleba.


Święto kwitnącej jabłoni Samborzec 2014 – zaproszenie

Samborzec-plakat_small

Po raz 27 w Samborcu odbędzie się wojewódzkie Święto Kwitnącej Jabłoni. 11 maja na scenie wystąpi m.in. zespół Boys, Baciary i Queen band. W rozszerzeniu plakat imprezy.


Masz talent? Zgłoś się na casting

MT

TVN i FremantleMedia Polska zapraszają na castingi do programu. Już w kwietniu i maju po raz 7 ekipa „Mam Talent!” wyruszy na poszukiwania najbardziej utalentowanych mieszkańców Polski.


Co? gdzie? kiedy? 10 – 16 IV

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 10 – 13 IV

TARNOBRZEG, ul. Mickiewicza 34e, 15-822-19-89;

STALOWA WOLA, ul. Narutowicza 1, 15-844-27-82;


Kronika policyjna 10 IV

z kroniki policyjnej_winietkaDOZÓR ZA NAPAŚĆ Z NOŻEM

W  Stalowej  Woli  w  bloku  przy  ulicy Podleśnej  rozegrały  się  dramatyczne wydarzenia. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że dwaj mężczyźni, którzy najpierw pili razem alkohol, wyszli na klatkę schodową, gdzie podczas kłótni 30-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zranił starszego kolegę nożem w klatkę piersiową. 


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • TARNOBRZEŻANIN ROKU 2013

  TARNOBRZEŻANIN ROKU 2013

  Kliknij w obrazek i zobacz listę nominowanych oraz szczegóły głosowania.

 • WYMARZONY PLAC ZABAW

  WYMARZONY PLAC ZABAW

  Pomóż spełnić dziecięce marzenia. Kliknij w obrazek i zagłosuj na najładniejszą pracę. Zwycięska placówka otrzyma wyposażenie placu zabaw od firmy "Apis" z Jarosławia

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • Rozlicz PIT z Esteką

  Rozlicz PIT z Esteką

  Rozlicz swój PIT z ESTEKĄ i wspieraj leczenie dzieci poprzez hipoterapię. Kliknij w obrazek.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP