Wydanie nr 43 – 23 X

43

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)

promocja-2-zł-580x91

 


Kolejny wyścig z czasem

W Stalowej Woli i regionie trwa kolejna akcja społeczna związana z gromadzeniem środków finansowych na ratowanie ludzkiego życia. Tym razem adresatem pomocy jest zmagający się z chłoniakiem limfoblastycznym T-komórkowym 39-letni stalowowolanin  Mariusz Waściński.


Co? gdzie? kiedy? 23 – 29 X

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK  23 – 26 X

TARNOBRZEG, ul. Wyszyńskiego 20/32, 15-822-80-40;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90;


Kronika policyjna 23 X

z kroniki policyjnej_winietkaGROŹNE DOPALACZE

Do tarnobrzeskiego szpitala trafiła 17-latka  z  objawami  zatrucia  nieznaną  substancją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chwilę wcześniej zażyła ona dopalacz. Dziewczyna straciła przytomność na ulicy i karetką pogotowia  została  przewieziona  do  szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.


Zapowiedzi imprez 23 – 29 X

wartoJazzowa ucztaRandy Brecker - plakat

Randy Brecker – jedna z głównych postaci światowego jazzu – uświetni w niedzielę, 26 października, zakończenie wielomiesięcznego festiwalu twórczości pianisty i kompozytora rodem ze Stalowej Woli Bartosza Hadały. Randy Brecker (trąbka) & Bartosz Hadała Group wystąpią w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli o godz. 17. Na perkusji zagra Paweł Dobrowolski, a na kontrabasie Andrzej Święs. Bilety po 15 i 30 zł. (wp)


Horoskop 23 X

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Unikniesz sporów i wreszcie przestaniesz przejmować się sprawami, na które nie masz wpływu. Odetchniesz i dzięki temu będziesz miał więcej energii, aby ożywić swój związek. W pracy bądź systematyczny i dokładny, a osiągniesz swoje. Jesteś trochę niezdecydowany, więc nie pomyl się podczas podróży lub robienia zakupów. Dobrze zrobisz, jeśli popołudnia przeznaczysz na coś pożytecznego dla rodziny.


Rezygnują z odszkodowań

OWOCE

15 października minął termin składania przez rolników powiadomień o  zamiarze ubiegania się o  rekompensaty za szkody wywołane rosyjskim embargiem na polskie owoce i warzywa. Wielu rolników je złożyło, ale później wycofało. Dlaczego?


Demokracja pełną gębą

D-8.6

Miejscowość Stare Baraki na skraju Lasów Janowskich stanie się wkrótce terenem eksperymentu medyczno-psychologicznego. Będzie on polegał na testowaniu wytrzymałości ludzi poddawanych przymusowemu wdychaniu smrodu i całodobowemu wysłuchiwaniu kwiku ponad dwóch tysięcy świnek.


Krok od tragedii

DSC_0305

Pan ANDRZEJ ŻURAWSKI (na zdjęciu) uratował mężczyznę, który w  nocy wpadł do wypełnianego wodą rowu, pozostawionego bez żadnego zabezpieczenia na terenie ogrodów działkowych przez firmę prowadzącą prace związane z wymianą gazociągu.


Została już tylko Antarktyda

ataca - na mecie1

„Drodzy, udało się! Meta Atacama Crossing 2014 osiągnięta. Trzecia z 4 pustyń – zdobyta. Maraton ultra 250 km ukończony. Na liście startowej było 165 zawodników, do mety dobiegło tylko 127″. Wpis na Facebooku sygnują trzy literki: AMD.


Niebezpieczna fuszerka

DSC_0295

Użytkownicy siłowni na świeżym powietrzu, która od kilku miesięcy istnieje na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów uważają, że część zamontowanych na niej urządzeń nie nadaje się do ćwiczeń. Okazuje się, że w  ogóle nie powinni z  nich korzystać, ponieważ wciąż jest to… plac budowy.


Co? gdzie? kiedy? 16-22 X

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 16 – 19 X

TARNOBRZEG, ul. Wyspiańskiego 25, 15-822-51-10;

STALOWA WOLA, ul. Wojska Polskiego 4, 15-844-87-52.


Kronika policyjna 16 X

z kroniki policyjnej_winietkaUWAGA NA OSZUSTÓW!

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta” informuje, że nie przeprowadza zbiórki  pieniężnej  na  potrzeby  przytuliska w Machowie, polegającej na wizytach w domach prywatnych i instytucjach. Osoby podszywające się pod wolontariuszy sprzedają gadżety  i  zbierają  pieniądze  nielegalnie.


Zapowiedzi imprez 16-22 X

wartoWystawa w Rytwianach

Malarstwo  i  rysunki Huberta Migonia można  do  końca  listopada oglądać w  Gminnym  Centrum  Kultury,  Sportu i  Informacji  Turystycznej  w  Rytwianach. Urodzony w 1979 roku artysta jest samoukiem. Rysuje ołówkiem i węglem, maluje farbami akrylowymi. Zajmuje go surrealizm fantastyczny,  symbolizm  i  elementy  mitologiczne. Wystawiał już m.in. w Warszawie i Staszowie. Wernisaż ekspozycji odbędzie się 17 października o godz. 17. (wp)


Horoskop 16 X

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04)

Zacznij oszczędzać. Możesz mieć teraz więcej wydatków i dobrze, jeśli zaczniesz wybierać, co jest ci najbardziej potrzebne. Szukaj promocji, a  z  pewnością znajdziesz dobre wyjście. Nie stracisz humoru, będziesz tryskał pomysłami, a planety zapewnią ci sympatię otoczenia. Czekają cię także miłe chwile w domu oraz w pracy. Nie martw się o twój związek, bo teraz czekają cię w nim same sukcesy. Wkrótce pójdziesz na przyjęcie.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie
 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP