Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 31 – 30 VII

wyd

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją wyższej rozdzielczości (plik PDF)


Co? gdzie? kiedy? 30 VII – 5 VIII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK  30 VII – 2 VIII

TARNOBRZEG, ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, 15-823-70-17;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90.


Zapowiedzi imprez 30 VII – 5 VIII

wartoLiteracki konkurs

Miejska Biblioteka Publiczna w  Tarnobrzegu  zaprasza  do udziału w XII edycji konkursu poetyckiego „Życie wierszem  pisane”.  Skierowany jest  on  do  młodzieży  oraz osób  dorosłych.  Na  konkurs należy przesłać zestaw złożony z nie więcej niż trzech wierszy o dowolnej tematyce, wcześniej nie publikowanych ani nagradzanych.


Kronika policyjna 30 VII

z kroniki policyjnej_winietkaSPADŁ Z WOZU

77-letni mężczyzna spadł z wozu wyładowanego  słomą  w  Mazurach  koło  Kolbuszowej.  Zginął  na  miejscu.  Do  tragedii  doszło w  sobotę.  Wóz  ciągnięty  był  przez  ciągnik rolniczy, którym kierował 23-latek. Wypadek wydarzył się, kiedy ciągnik wjeżdżał z drogi polnej na posesję. Kierujący ciągnikiem był pod wpływem alkoholu – miał 0,34 promila w organizmie. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.


Horoskop 30 VII

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Jeśli wpakujesz się w kłopoty lub spory, to przez jakiś czas będą się one za tobą wlec. Planety doradzają więc opanowanie i wyrozumiałość dla poczynań innych. Trochę znudzą cię codzienne zadania i zamarzysz o podróżach lub przygodach. Szczęśliwie dla ciebie zdarzy się okazja, aby je zaplanować, a w przyszłości zrealizować. Możesz liczyć na pomoc przyjaciół. Wieczorny wypad doda ci skrzydeł.


Andrus odkrywa Tarnobrzeg

andrus (8)

Tarnobrzeg jest pierwszym z pięciu podkarpackich miast, które zagoszczą na antenach Telewizji Polskiej w ramach filmowego cyklu pod tytułem „Ilustrowany przewodnik po Galicji”. Oprowadzać po nich będzie ARTUR ANDRUS (na zdjęciu). Zdjęcia ruszyły w poniedziałek.


Bój o plac

plac 2

Mimo zapewnień burmistrza Sandomierza, że już niebawem będą gotowe koncepcje zagospodarowania placu 3 Maja w Sandomierzu, część radnych postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i przyjęła projekt uchwały, który terminowo obliguje burmistrza do przedstawienia stosownej koncepcji oraz przewiduje, że dotychczasowa działalność handlowa na placu wygaśnie z końcem roku.


Sprofanowano czy nie

1c

Pozostałości po zlikwidowanych grobach z cmentarza w Chobrzanach wywieziono jak nie przymierzając kupę gnoju. Ludzie są oburzeni, a policja twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.


Długi na własne życzenie

Maj

Dla zarobku zgodził się być współwłaścicielem kilkunastu samochodów kupionych przez obywateli Ukrainy. Jeden podpis, łatwe pieniądze, ale ponoszone z tego tytułu konsekwencje będą się za nim ciągnąć zapewne jeszcze przez długi czas. Z Ukraińcami, którzy kupili samochody, nie ma kontaktu, a do bohatera tej historii dobijają się firmy ubezpieczeniowe z żądaniem uiszczania składek.


Mucha w cukiernicy

teatr_arnold_szyfman_2

Arnold Szyfman (na zdjęciu) – wybitny reżyser i twórca Teatru Polskiego w Warszawie, przez wiele wojennych miesięcy ukrywał się w Czyżowie Szlacheckim koło Zawichostu. Zagrożony aresztowaniem artysta, na Sandomierszczyźnie znalazł bezpieczny azyl. Swoje  okupacyjne  przeżycia  Szyfman opisał  po  latach  w  znakomitej  książce wspomnieniowej „Moja tułaczka wojenna”.


Co? gdzie? kiedy? 23 – 29 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK   23 – 26 VII

TARNOBRZEG, ul. Dekutowskiego 1, 15-822-25-03;

STALOWA WOLA, ul. Poniatowskiego 19J, 814-38-76;


Zapowiedzi imprez 23 – 29 VII

wartoŚwięto runa leśnego

Gminne Centrum Kultury, Sportu  i  Informacji  Turystycznej  w  Rytwianach zaprasza 25 i  26 lipca do Strzegomia  na  „Święto runa leśnego”. Imprezę zainauguruje  w  sobotę o  godz. 20 zespół  „Blue  box”,  który  poza  swoimi utworami zaprezentuje największe hity disco  polo. 


Kronika policyjna 23 VII

z kroniki policyjnej_winietkaZWŁOKI W SANIE

Policjanci ze Stalowej Woli otrzymali sygnał  od  wędkarza,  który  na  piaszczystej wyspie na Sanie, znajdującej się ok. 1,5 km od mostu w Brandwicy w dół rzeki, zauważył  zwłoki  mężczyzny.  Przybyli  na  miejsce strażacy przetransportowali ciało na brzeg. Wstępne ustalenia wskazują, że jest to ciało 31-letniego  mieszkańca  Rzeczycy  Długiej, który kilka dni wcześniej utonął w Sanie.


Horoskop 23 VII

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Działają na ciebie energetyczne siły, więc szczęście cię nie ominie. Zrozumiesz, że wokół ciebie jest wielu przychylnych ci ludzi, takich, którzy są w stanie wesprzeć cię w najtrudniejszych sytuacjach, Poznasz kogoś, kto podpowie ci, jak dalej żyć, kto pomoże ci, gdy będzie ci smutno i źle. Twoje ostatnie pomysły przysporzą ci uznania i przyniosą zyski. Poprawi się komunikacja z otoczeniem, zarówno na domowym podwórku, jak i w pracy.


Gąbką w nauczyciela

DSC_0318

Miało być dużo zabawy, dużo wody i dużo pieniędzy na pomoc dla chorej dziewczynki oraz schroniska dla zwierząt. Mieszkający w Tarnobrzegu Anglik IAN BOON zorganizował kolejną nietuzinkową akcję charytatywną – tym razem pod hasłem „Odwet na nauczycielach”. Uczniowie za symboliczną opłatą mogli rzucić mokrą gąbką w twarz jednego z tarnobrzeskich belfrów.


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP