Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 13 – 26 III

wydanie 13

Kliknij na stronę, by zobaczyć ją w wyższej rozdzielczości (plik PDF)


Co? gdzie? kiedy? 26 III – 1 IV

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK  26 – 29 III

TARNOBRZEG, ul. Konfederacji Dzikowskiej 14, 15-823-70-17;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90.


Zapowiedzi imprez 26 III – 1 IV

wartoRequiem u dominikanów

„Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta zabrzmi 1 kwietnia (Wielka  Środa) o godz. 19 w kościele dominikanów w Tarnobrzegu. Na koncert w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II zaprasza prezydent miasta i Tarnobrzeski Dom Kultury. Wśród wykonawców m.in. Chór „Kanon” i Krakowska Orkiestra Papieska pod dyrekcją Ryszarda Źróbka. Soliści to: Karin Wiktor-Kałucka (sopran), Agnieszka  Monasterska (alt), Marcin Kotarba (tenor) i Jacek Ozimkowski (bas). Wstęp wolny. (wp)


Kronika policyjna 26 III

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGICZNY WYPADEK

Policjanci  wyjaśniają  okoliczności  tragicznego  wypadku,  do  którego  doszło w  miejscowości  Łazory  (gm.  Harasiuki). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że wyjeżdżająca z drogi podporządkowanej  rowerzystka  nie  ustąpiła  pierwszeństwa i zderzyła się z ciężarowym mercedesem. Mimo podjętej reanimacji 75-letnia kobieta zmarła na miejscu wypadku. Kierowca mercedesa był trzeźwy.


Horoskop 26 III

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04)

Planety pomogą ci spełnić marzenia i zdobyć przydatne wiadomości. Wreszcie będziesz miał na swoim koncie trwałe dokonania, a do głowy przyjdą ci odkrywcze pomysły. W portfelu pojawi się więcej kasy, jednak nie na tyle, żebyś mógł zaszaleć. Będziesz wyrozumiały i serdeczny, a to sprzyja związkom oraz zawieraniu przyjaźni. Pomożesz komuś bliskiemu w problemach zawodowych, może nawet załatwisz mu pracę.


Dopłaty rolne. Komu i ile

Janusz_Nawrocki

Wielu naszych rodaków uważa, że bycie rolnikiem w Polsce to świetny interes. Wieść gminna niesie, że teraz bez wielkiego wysiłku może otrzymać aż 500 euro dopłat do 1 hektara.


Szczepić? Oczywiście!

dziecko_szczepienie

Jedni mówią, że to nowe średniowiecze, inni, że tylko zapobiegliwe myślenie rodziców. Mowa o  rosnącym w  siłę ruchu antyszczepieniowym. Specjaliści mają jednak w kwestii obowiązku szczepień ochronnych dzieci jednoznacznie pozytywne stanowisko. Należę  do  pokolenia,  które  szczepiono chętnie i bez najmniejszego sprzeciwu rodziców.


Po rozum do głowy

Ogrody_dzialkowe_II

Działkowicze mogą odetchnąć z ulgą, bo w znowelizowanej ostatnio ustawie Prawo budowlane znalazły się zapisy chroniące altany ogrodowe przed rozbiórką. Powody,  dla  których  działkowcy  stają  się  od  czasu  do czasu „zwierzyną łowną” dla części polityków promujących ekonomiczny Dziki Zachód są dość oczywiste.


Tej roli nigdy nie planował

DSC02808

PAWŁOWI FRĄCZKOWI (NA ZDJĘCIU) z Niska śmiertelna choroba zabiera po kawałku wszystko, co poza ogromną miłością do żony MARII i trzech synów wypełniało jego życie. Odeszła praca leśnika, teatr i wędrówki po górach. Trwa za to dramatyczna walka o jego życie, którą prowadzi rodzina, przyjaciele i ludzie niepotrafiący obok cierpienia Pawła przejść obojętnie.


W ptakach nadzieja

DSC_0909

Tarnobrzeżanie mają już dość nieudolnej walki urzędników z plagą komarów, która każdego lata nawiedza miasto. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami zgłaszają władzom miasta pomysły rozwiązania tego problemu.


Co? gdzie? kiedy? 19 – 25 III

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK  19 – 22 III

TARNOBRZEG, ul. Dekutowskiego 1, 15-822-25-03;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 15-841-13-90;


Zapowiedzi imprez 19 – 25 III

wartoKabaret pod Wyrwigroszemwyrwigrosz

W sobotę, 21 marca, o godz. 20 (a wcześniej o  16 w  Janowskim  Ośrodku  Kultury)  w  Domu  Katolickim  w  Sandomierzu (ul.  Mariacka  12)  odbędzie  się  występ „Kabaretu  pod  Wyrwigroszem”.  Słynący z  dostarczania  ogromnej  dawki  dobrego humoru  i  relaksu  kabareciarze  zaprezentują  najnowszy,  tegoroczny  program  pn. „Variaté”.


Kronika policyjna 19 III

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGICZNY WYPADEK

W Zaklikowie na ulicy Rozwadowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej W-855 (relacji Stalowa  Wola  −  Kraśnik)  doszło  do  tragicznego  wypadku.  Jak  wynika  ze  wstępnych ustaleń policjantów, 37-letni kierowca dostawczego fiata ducato jadący w stronę Zaklikowa potrącił 34-letniego rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku. Mimo szybkiego podjęcia reanimacji 34-latek zmarł. Badanie wykazało, że kierowca fiata był trzeźwy. Prawdopodobnie rowerzysta poruszał się nieoświetlonym rowerem.


Horoskop 19 III

horoskop_winietkaBARAN (21.03 – 20.04)

Planety pomogą ci zbliżyć się do celu, jaki sobie wyznaczyłeś na początku tego roku. Poczujesz, że nadchodzą lepsze czasy. Chandry i katary będą się trzymały od ciebie z daleka. Chociaż czasami zdarzy ci się narzekać na życie, to w końcu przyznasz, że los jest teraz dla ciebie łaskawy. Wszelkie przykre, negatywne sytuacje uda ci się przekształcić tak, aby działały na twoją korzyść.


Sposoby na embargo

jabłka (2)

Trwa kolejny program pomocy dla polskich sadowników. Ci, którzy się do niego załapali powinni do końca czerwca wycofać jabłka z rynku, czyli przeznaczyć je na cele charytatywne. Tymczasem w związku z rosyjskim embargiem na polskie owoce, znacznie wzrosła sprzedaż na wschód polskich soków i koncentratów jabłkowych. Czy to zatem koniec problemów ze zbytem polskich jabłek?


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP