Zapraszamy do zakupu najnowszych wydań elektronicznych [PDF] Tygodnika:
Dostarczymy je natychmiast na wskazany adres E-MAIL.

Wydanie nr 36 – 3 IX

TN36


Wielki pożar tartaku! Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA!]

Pożar w tartaku w Kołodziejach (III) (Small)

W tartaku w miejscowości Kołodzieje w gminie Bojanów 2 września wybuchał pożar. Według mieszkańców wioski ogień pojawił się najpierw w suszarni wypełnionej paletami z drewnem. Z płonącej  suszarni przeniósł się na halę produkcyjną z maszynami do obróbki drewna i wiatę. Nieoficjalnie poinformowano nas, że w suszarni mogło być nawet kilkanaście kubików drewna.


Pociąg potrącił mężczyznę [ZDJĘCIA!]

DSC_0177 (Kopiowanie)Około godziny 21 we wtorek, 1 września, w Tarnobrzegu, na torowisku w okolicy stawów hodowlanych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, doszło do wypadku. Z nieoficjalnych na razie informacji wynika, że pociąg jadący w stronę Rzeszowa śmiertelnie potrącił mężczyznę.


Dwie osoby ranne w wypadku pod Staszowem

policja

W Podmaleńcu (gm. Staszów), na prostym odcinku drogi wojewódzkiej, doszło do zderzenia samochodu marki Renault Master z motocyklem Yamaha. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał prowadzący motocykl 17-latek i jego 16-letnia pasażerka. Kierowcy obu pojazdów w chwili zdarzenia byli trzeźwi.


Marika Kolosek Miss Jeziora Tarnobrzeskiego 2015

1-_MG_7639W ostatnią niedzielę wakacji poznaliśmy pierwszą miss w historii Jeziora Tarnobrzeskiego. Została nią osiemnastoletnia MARIKA KOLOSEK z Tarnobrzega. Widowiskowy finał I wyborów Miss Jeziora Tarnobrzeskiego odbył się w ostatnią niedzielę wakacji na terenie Mariny. Imprezie sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a urocze kandydatki i inne atrakcje towarzyszące imprezie, w tym pokaz Pole Dance (taniec i fitness na rurce) oraz występ wokalistki Magdaleny Szlęzak  ze studia wokalnego TDK,   przyciągnęły bardzo liczną publiczność.


Wyrok dla mordercy ciężarnej dziewczyny podtrzymany

sądRzeszowski Sąd Apelacyjny postawił ostatecznie kropkę nad i w postępowaniu odwoławczym od wyroku wydanego w marcu przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu na zabójcę 17-letniej Małgosi z Krzaków. Sąd Apelacyjny, podtrzymując na rozprawie w dniu 27 sierpnia karę 15-letniego więzienia dla mordercy ciężarnej nastolatki 16-letniego wówczas Przemka – jej chłopaka, ojca mającego przyjść na świat dziecka – nie doszukał się żadnych okoliczności przemawiających za zmianą wyroku.


Dura lex czy durne lex

Cezary _utowicz

Wystawiał na trzech kontynentach, jego biżuterię noszą najpiękniejsze kobiety świata, a także panie z koroną na głowach. Dzięki temu Sandomierz awansował na światową stolice krzemienia pasiastego. W swoim mieście traktowany jest jednak jak drobny sklepikarz.


Czekanie na pomoc

susza

Przed dwoma tygodniami podczas dożynek w Jeżowem usłyszałem, ze „miastowi” chyba jeszcze nie zdają sobie sprawy, że już jesienią odczują we własnych kieszeniach skutki tegorocznej, katastrofalnej suszy. Według portalu „System Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce” w drugiej dekadzie sierpnia szczególnie niskie opady lub nawet ich brak odnotowano we wschodniej części kraju. Brak opadów niesie ze sobą poważne konsekwencje dla upraw rolniczych.


„Stalowa” oznacza życie

studnia

URSZULA i ZBIGNIEW GOLOWIE ze Stalowej Woli ufundowali, a brat ARTUR z rozwadowskiego klasztoru braci mniejszych kapucynów – poświęcił. W ten sposób w środku spieczonej słońcem Afryki, a ściślej – w Dotunru w Czadzie, mieszkańcy wioski otrzymali studnię.


Burza w szklance wody

Burmistrz_Julian_Ozimek

Niżańscy radni, którzy przed tygodniem spotkali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, nie zgodzili się obniżyć wynagrodzenia burmistrza JULIANA OZIMKA (na zdjęciu). Część z nich uważa, ze nie uzyskała zadowalającej informacji o walce z korupcja w Urzędzie Gminy i Miasta.


Będzie zbierać podpisy?

DSC_0707 (2)

Radna powiatu tarnobrzeskiego DANUTA SERAFIN chce zmienić przepisy dotyczące wynagradzania nauczycieli. Przekonuje, że dzięki zmianom, które proponuje, można by ograniczyć zwolnienia wszkołach. Jest gotowa podjąć się próby zebrania 100 tysięcy podpisów potrzebnych do wystąpienia z inicjatywą ustawodawczą. 


W Osieku zakończyli wakacje

SONY DSC

Na Rynku miejskim odbył się festyn pod hasłem „Zakończenie lata”. Impreza obfitowała w atrakcje i była okazją do zaprezentowania młodych talentów z terenu gminy.
W trakcie festynu zobaczyć można było m.in. prezentację sprzętu strażackiego przygotowaną przez Komendę Powiatową PSP w Staszowie, skorzystać z usług kosmetyczki lub sprawdzić stan swojego zdrowia na stoisku zorganizowanym przez miejscową przychodnię.


Kronika Policyjna 3 IX

z kroniki policyjnej_winietkaTRAGICZNY WYPADEK

W miejscowości Stawki (gm. Potok Wielki) doszło do tragicznego wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, kierujący hyundaiem najechał na leżącego na jezdni pieszego. 51-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.


Co? gdzie? kiedy? 3 IX – 9 IX

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK

3 – 6 IX

TARNOBRZEG, ul. Mickiewicza 34e, 15-822-19-89;

STALOWA WOLA, ul. Okulickiego 16c, 841-13-90;


Uratował tonącą kobietę!

rafał piotrowskiSierżant Rafał Piotrowski z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie uratował kobietę tonącą w rzece Czarnej.

Był wieczór, kiedy staszowscy stróże prawa otrzymali informację, że w rejonie mostu na rzece prawdopodobnie ktoś potrzebuje pomocy.


Święto plonów z „Akcentem”

dożynki 2

Tegoroczne dożynki powiatu staszowskiego odbyły się w Połańcu i połączone były z miejsko-gminnym świętem plonów. Gwiazdą wieczoru była jedna z najpopularniejszych formacji discopolowych – grupa Akcent.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po jej zakończeniu, dożynkowy korowód przemaszerował pod muszlę koncertową, gdzie miała miejsce obrzędowa część dożynek.


 • Koszyk

 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne od 2013 roku.

 • JEZIORO W SIECI

  JEZIORO W SIECI

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę portalu

 • TELEWIZJA LOKALNA

  TELEWIZJA LOKALNA

  Kliknij w obrazek, by przejść na stronę TVL

 • Telewizja internetowa w naszym regionie

  Telewizja internetowa w naszym regionie

  Kliknij w banner, by przejść na stronę iTV Wisła

 • Kliknij w obrazek, by poznać szczegóły

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP