Wydanie nr 29 – 17 VII

wydanie 29 2014

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatną próbkę e-wydania Tygodnika – 1 stronę w formacie PDF

promocja-2-zł-580x91


Wygraj bilety do cyrku

podniebny_rower2Cyrk Zalewski zawitał do naszego regionu ze swoim najnowszym programem artystycznym.

Znajduje się w nim wiele niesamowitych zapierający dech w piersiach występów, będzie można zobaczyć m.in. pokaz tresury koni i wielbłądów, pokaz iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego, klauna Versace z Meksyku, tresurę pudli oraz mrożące krew w żyłach podniebne akrobacje. Więcej informacji o programie na Facebooku http://www.facebook.com/cyrkzalewski


Zagłosuj na „Trzynastkę”!

przedszkole trzynastka

Podejmij kolorowe wyzwanie i oddaj głos na Przedszkole nr 13 w Tarnobrzegu, które zgłosiło się do rywalizacji w ramach akcji Dulux Let’s Colour organizowanej przy udziale Centrum Malarskiego Dulux Firmy Polaris, mieszczącego się przy ulicy Moniuszki 20 w Tarnobrzegu.

Dulux Let’s Colour jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą koloru. Polska uczestniczy w projekcie od 2011 r.

W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 13 lokalizacji z całego kraju. Wśród nich jest budynek Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu. Oddając swój głos na http://www.facebook.com/DuluxLetsColourPolska mieszkańcy miasta mogą zdecydować, że to właśnie on ulegnie metamorfozie.

Widząc zeszłoroczne, ogromne zaangażowanie ze strony mieszkańców i w tym roku chcemy dać im szansę na wybór lokalizacji, która zostanie pomalowana – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.

Im więcej głosów, tym większa szansa, że już w najbliższym czasie ekipa Let’s Colour przyjedzie właśnie do Tarnobrzega.

Głosowanie potrwa do 27 lipca 2014.


Horoskop 17 VII

horoskop_winietkaBARAN  (21.03  –  20.04) Pojawi się dużo propozycji. Lecz zamiast zgadzać się na wszystkie, wybieraj tylko te, które cię rozwiną. Nie daj się wyprowadzić z równowagi, ufaj swoim przeczuciom. Dzięki temu unikniesz kłopotów i zauważysz, że wokół ciebie jest dużo szczęśliwych i zadowolonych ludzi, i to ci się udzieli. Nie unikaj obowiązków zawodowych, dobrze sobie z nimi poradzisz, a potem zajmij się zagospodarowaniem wolnego czasu.


Zapowiedzi imprez 17 – 26 VII

warto Wygraj bilety do cyrku

19 lipca o godzinie 16 na targowisku przy ulicy Partyzantów w Opatowie Cyrk Zalewski zaprezentuje swój najnowszy program artystyczny. A w nim znajdzie się wiele niesamowitych zapierający dech w piersiach występów, będzie można zobaczyć m.in. pokaz tresury koni i wielbłądów, pokaz iluzji w wykonaniu Kamila Zalewskiego, przedstawienie klauna Versacez Meksyku, tresurę pudli oraz mrożące krew w żyłach podniebne akrobacje. Więcej informacji na Facebooku http://www.facebook.com/cyrkzalewski (jd)


Kronika policyjna 17 VII

z kroniki policyjnej_winietka

PIJANY DESPERAT

Dyżurny sandomierskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na barierce mostu na Wi-śle stoi mężczyzna, który prawdopodobnie zamierza skoczyć do rzeki. Natychmiast skierowano tam policyjny patrol. Na miejscu zgłoszenia policjanci zastali młodego mężczyznę, który kucał na barierce ochronnej mostu i trzymając się latarni, niebezpiecznie się przechylał. Widząc zachowanie mężczyzny, funkcjonariusze błyskawicznie chwycili go za ręce i odzież, po czym zdjęli z barierki. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W chwili zdarzenia miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Trafił pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie grozi już niebezpieczeństwo.


Co? gdzie? kiedy? 17 – 23 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek,
informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 17 – 20 VII


Nocny „dzwon”

etn-2zl-220x300

Na skrzyżowaniu ulicy 1000-lecia z ulicą Sikorskiego na terenie osiedla Piaski w Stalowej Woli doszło do zderzenia policyjnego radiowozu z samochodem osobowym Honda Civic.


Porządki po sandomiersku

zakladwjanczycach

Na ostatniej sesji Rady Miasta sandomierscy radni podjęli uchwałę o zamiarze wystąpienia z Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki. Co prawda mieli do tego prawo, ale styl, w jakim to uczynili, może budzić niesmak.


Los jego przesądzony?

dab

Kilkaset metrów od zabudowań wsi Nowosielec w gminie Nisko, nieopodal starego kanału melioracyjnego, stoi majestatyczny, kilkusetletni dąb. Niedawno okazało się, że ma pecha, bo stoi w miejscu, przez które przebiegać będzie trasa szybkiego ruchu S19.


Prawo pod linią ciągłą

prawopodliniaciagla

Wszyscy wiedzą, że w tym przypadku przepis jest martwy, ale władzy nie przeszkadza to w utrzymywaniu prawnej fikcji. Trwanie przy swoim urzędnicy tłumaczą bezpieczeństwem uczestników ruchu. Sami zainteresowani podważają tę argumentację, nagminnie łamiąc prawo!


Błędy, pazerność, głupota?

robilcochcial

Tarnobrzeski samorząd mimowolnie stał się właścicielem budynków na osiedlu Miechocin, które prywatny przedsiębiorca bez żadnych zezwoleń wybudował kilka lat temu na miejskiej działce. Co więcej, miasto w ostatnich dniach zapłaciło za nie ponad 700 tysięcy złotych! Teraz będzie próbować je sprzedać…


Wygraj bilety do cyrku

podniebny_rower219 lipca o godzinie 16 na targowisku przy ulicy Partyzantów w Opatowie Cyrk Zalewski zaprezentuje swój najnowszy program artystyczny.


Co? gdzie? kiedy? 10 – 16 VII

co_gdzie_winietaWażne telefony, dyżury aptek, informacje o muzeach, repertuar kin

DYŻURY APTEK 10 – 13 VII

TARNOBRZEG, ul. Dekutowskiego 1, 15-822-25-03

STALOWA WOLA, ul. Narutowicza 1, 15-844-27-82


Kronika policyjna 10 VII

z kroniki policyjnej_winietka8-LATEK POD KOŁAMI

W  miejscowości  Słupie  (gm.  Modliborzyce) doszło do wypadku. Jadący rowerem chłopiec został potrącony przez busa marki Mercedes. 8-letni mieszkaniec gminy Trzydnik  z  chodnika  nagle  wjechał  na  jezdnię. Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Kierującemu busem nic się nie stało. Jak ustalili policjanci, był on trzeźwy.


 • W bieżącym numerze:

 • Kategorie

 • Lubię to!

 • Śledź nas na Tweeterze

  Śledź nas na Tweeterze
 • KUP e-WYDANIE

  KUP e-WYDANIE

  Miej "TN" zawsze przy sobie. Na smartfonie, tablecie czy laptopie. Kliknij w obrazek lub na głównej belce przycisk "eTN" i kup za promocyjną cenę 2 zł pełne elektroniczne wydanie "TN" w formacie PDF. Możesz zapłacić przez internet lub przy pomocy zwykłego przelewu bankowego. Można kupić numer bieżący lub wydania archiwalne z 2013 roku.

 • Fachowiec doradzi

  Fachowiec doradzi

  Skorzystaj z porad naszego współpracownika. Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę autora.

 • POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ

  POZNAJ PRZYSZŁOŚĆ
 • POROZMAWIAJ Z NIĄ

  POROZMAWIAJ Z NIĄ

  Kliknij w obrazek, by przenieść się na stronę z dziewczętami chętnymi do rozmowy.

 • © 1996-2010 Tygodnik Nadwiślański. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP