Blisko niespodzianki

14:58, 24.03.2016 TN

Koszykarze Siarki byli o krok o sprawienia sporego kalibru niespodzianki w meczu 26 kolejki Tauron Basket Ligi.

Polfarmex Kutno, który walczy o awans do play-off zapewnił sobie wygraną 63:58 dopiero w ostatnich sekundach spotkania. Siarka do 25. minuty utrzymywał kilkupunktowa przewagę (32:27), ale później, to goście cieszyli się z prowadzenia, które na dwie minuty przed końcową syrena wynosiło 11 punktów. Gospodarze, dzieki świetnej grze w obronie zdołali jednak na 49. sekund przed końcem, niemal odrobić straty (58:60), ale skuteczne rzuty wolne Michaela Frasera zapewniły im minimalny sukces.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Siarki byli:Zach Robbins (17 punktów i 7 zbiórek) oraz Jakub Zalewski i Jakub Patoka po 11 "oczek". Dla gości najwięcej punktów zdobył Jarosław Zyskowski (16).

W następnej kolejce, Siarka już w Wielka Sobotę o godzinie 18. zagra w Tarnobrzegu z trzecim w Tabeli Anwilem Włocławek.