Zamknij

Bunt w Rudniku

10:15, 02.04.2014 TN Aktualizacja: 10:37, 02.04.2014
Skomentuj

Część mieszkańców i radnych uważa, że zamiast przekazywać milion złotych na budowę nowego komisariatu policji, gmina powinna te pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie dojazdu młodzieży do szkół, lokalne drogi i sypiące się przedszkole.

Blisko czterystu rudniczan skierowało do burmistrza apel, w którym - jako mieszkańcy i podatnicy - kategorycznie sprzeciwili się bezpłatnemu przekazaniu policji działki o  powierzchni  23  arów  pod  nowy  komisariat  oraz  dofinansowaniu  jego  budowy milionem  złotych  z  budżetu  gminy.  "Jednocześnie apelujemy o pozostawienie wyżej wymienionej działki nr 2510/11 w majątku gminy i wykorzystanie jej w przyszłości na cele kulturalno-oświatowe bądź rekreacyjne tak, jak to miało miejsce w przeszłości" - napisali w apelu. Mają  listy  z  kilkuset  podpisami.

- Jak trzeba, to będzie więcej. Burmistrz zamierza na budowę komisariatu przeznaczyć w 2015 r. 500 tys. złotych i tyle samo w następnym roku.  Ludzie  chcą  remontu  dróg  i  przedszkola, które jest w opłakanym stanie, a nie dofinansowywania policji - informował nas Zdzisław Kaczor, dyrektor firmy "Fakro" w Rudniku i inicjator akcji zbierania podpisów. Przypomniał, że już w ubiegłym roku radni  podarowali  Komendzie  Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie działkę w centrum miasta.

I  to  zupełnie  wystarczy.  Państwo też ma swoje obowiązki, a do nich należy budowa posterunków, komisariatów i komend policji - mówił inny mieszkaniec Rudnika, który w tej sprawie, mocno oburzony, zadzwonił do naszej redakcji z zaproszeniem na sesję Rady Miejskiej.

Ponieważ  radni  przed  podjęciem  decyzji finansowych dotyczących nowej siedziby  policji  chcieli  usłyszeć  raport  o  stanie bezpieczeństwa  w  gminie,  zaprosili  na ubiegłotygodniową sesję również podinsp. Grzegorza  Okleja (na zdjęciu), komendanta rudnickiego komisariatu, oraz mł. insp. Lucjana Maczkowskiego, komendanta powiatowego policji w Nisku.

Sprawozdanie komendanta Oklei okazało się wodą na młyn pomysłom burmistrza na polepszenie warunków pracy 17 policjantów pracujących na terenie gmin Rudnik, Ulanów i Krzeszów. W samym Rudniku spadła bowiem liczba przestępstw - z 206 w 2012 r. do 147 w 2013 r. Przy tym ich wykrywalność wzrosła z 78,6 proc. do 83,3 proc. I jest dzisiaj wyższa od średniej w powiecie niżańskim, a nawet na całym Podkarpaciu. (...)

Piotr Niemiec

Więcej w papierowym wydaniu "TN".

(TN)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%