Burmistrz Sandomierza napisał na premiera. Podpisz petycję!

0

Burmistrz Sandomierza prosi mieszkańców miasta o pomoc w walce o remont starego mostu na Wiśle i budowę Lwowskiej bis.

„Wyczerpałem już wszelkie możliwości administracyjne, łącznie z pismami do byłej premier i prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego. Inwestycja ta wyceniona była na kwotę 220 mln zł, wykupiono działki, uzyskano pozwolenie na budowę i… zmarnowano szansę na rozwój infrastruktury drogowej dla naszego miasta.

Za Państwa sprawą kieruję petycję do obecnego prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i wierzę, że tysiące głosów sandomierzan nie zostaną zlekceważone. Proszę każdego z nas o zbieranie podpisów pod tą petycją. Bądźmy zdeterminowani w działaniu.” – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta.

A oto treść petycji:

Szanowny Panie Premierze,

 

Nazywam się Marek Bronkowski, jestem Burmistrzem Sandomierza i wraz
z mieszkańcami zwracam się do Pana z petycją dotyczącą remontu starego mostu na Wiśle oraz dokończenie inwestycji tzw. Lwowskiej bis.

Krótko opiszę problem: Sandomierz jest miastem tranzytowym dla ruchu samochodowego. Niemal 30 tysięcy – tyle samochodów sandomierski odcinek trasy numer 77 pokonuje w ciągu doby. Jadą z Podkarpacia i Małopolski, a do tego dochodzi jeszcze ruch lokalny. Ruch, który na moście jest największy. Bo stojący obok stary most wciąż jest zamknięty.

Budowa niespełna czterokilometrowego odcinka drogi to koszt 220 milionów złotych. Niezbędna dokumentacja jest, tereny wykupione, ale wciąż nie ma pieniędzy.
Są za to korki i ciągłe pytania mieszkańców.

O remoncie mostu mówi się od kilku lat. Miał się rozpocząć tuż po tym, jak otwarto nowy most /2011r./. W tym samym czasie miała ruszyć budowa drogi tranzytowej. Terminy wielokrotnie się zmieniały. Pod koniec grudnia 2014 okazało się, że droga nie została ujęta w projekcie ministerstwa rozwoju i infrastruktury dotyczącym budowy dróg krajowych do 2023 roku. Stary most na Wiśle ze względu na fatalny stan techniczny został wyłączony z użytkowania. Wymaga kompleksowego remontu, także
z uwagi na biegnące pod nim sieci gazowe, kanalizacyjne i wodne.

Prosiłem każdego premiera o pomoc i podjęcie skutecznych działań zmierzających do zweryfikowania listy Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020. Deklarowałem pełną współpracę dla dobra naszego miasta. Niestety nic pozytywnego w tej jakże istotnej dla Sandomierza sprawie nic się nie zmieniło.

Mam nadzieję, że Pan Premier nie zostawi Sandomierza bez pomocy, a tysiące głosów mieszkańców udowodnią, że dla nas jest to sprawa priorytetowa. Zapraszam Pana Premiera do odwiedzenia Sandomierza i zobaczenia na własne oczy, z jakim problemem borykamy się codziennie od lat.

Z wyrazami szacunku

Marek Bronkowski

Burmistrz Sandomierza

Informację o tym jak ją podpisać znajdzicie tutaj: http://www.sandomierz.pl/aktualnosci/relacje-zaproszenia/2017/grudzien/walczymy-o-most-w-sandomierzu

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.