Chcą być najlepsi

0

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu LUCJUSZ NADBEREŻNY (na zdjęciu) chce, aby kierowana przez niego instytucja była najlepszą w kraju pod względem poziomu zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

W ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej zaprezentował nową ofertę skierowaną do przyszłych kierowców. Ośrodek uruchomił właśnie portal internetowy zdajemywtarnobrzegu.pl, który ma pomagać w przygotowaniach do egzaminu.

– Chcemy, aby osoby zdające tutaj egzamin mogły korzystać z wiedzy i doświadczenia naszych egzaminatorów. Liczymy, że będzie mieć to wpływ na zwiększenie zdawalności – mówi L. Nadbereżny. – Nasi egzaminatorzy w ostatnich miesiącach wykonali olbrzymią pracę, analizując  sytuacje  egzaminacyjne  na  terenie  miasta oraz zagadnienia z egzaminu teoretycznego.

Na  portalu  znalazły  się  opisy  teoretycznych zagadnień egzaminacyjnych, na których – jak wynika ze statystyk – najczęściej „wykładają się” egzaminowani. WORD przygotował także mapę miejsc, w których przyszli kierowcy najczęściej oblewają jazdę.

– Nakręciliśmy filmy, które prezentują konkretne sytuacje na drodze: pokazują najczęściej popełniane błędy oraz to, jak powinien zachować się kierowca. Nie są to abstrakcyjne sytuacje drogowe, ale rzeczywiste, z którymi  mamy  do  czynienia  na  terenie  Tarnobrzega – tłumaczy dyrektor. – W tej chwili mamy tutaj siedem skrzyżowań, na których – według naszych statystyk –egzaminowani najczęściej popełniają błędy, skutkujące natychmiastowym przerwaniem egzaminu. Na portalu można zobaczyć także przykładowe trasy  egzaminacyjne,  na  poszczególne  kategorie  prawa  jazdy.  Nie  możemy  wyznaczyć jednej trasy jazdy egzaminacyjnej, bo jest to zabronione.  Prezentujemy  natomiast  trasy egzaminów, które faktycznie odbyły się na terenie Tarnobrzega. To zapis z umieszczonych w samochodach nadajników GPS.

 Tarnobrzeski WORD wprowadza także możliwość zapisania się na egzamin przez internet.  Dotychczas  było  to  możliwe  jedynie  w  przypadku  powtórnego  egzaminu. Dyrekcja ośrodka idzie za ciosem, bo wprowadzone kilka miesięcy temu innowacje sprawdziły się i przyniosły oczekiwane efekty. We wrześniu na przykład, tutejszy WORD  wprowadził  możliwość  zdawania egzaminu na kategorie „ciężkie” na samochodzie należącym do szkoły jazdy, a więc na tym, na których kursant uczył się jeździć. Jak mówi Lucjusz Nadbereżny, przełożyło się to na znaczny wzrost poziomu zdawalności.  Dla  przykładu  w  kwietniu  egzamin na  kategorię  C  zaliczyły  wszystkie  osoby, które skorzystały z tej możliwości. W przypadku kategorii C+E zdawalność wyniosła 91 procent.

Ogólna zdawalność w minionym miesiącu wyniosła 54 procent. Najlepsze obecnie WORD-y mają statystyki na takim poziomie, ale w skali całego roku. – Zadowala mnie ta statystyka, ale mam nadzieję,  że  dzięki  stronie  zdajemywtarnobrzegu.pl te wyniki będą jeszcze lepsze. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu „TN”.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.