Chciała zabić synka?

0

W poniedziałek rano w domu jednorodzinnym w Nowej Dębie doszło do usiłowania zabójstwa czteroletniego Bartka. Dziecko w stanie krytycznym zostało przewiezione do szpitala w Tarnobrzegu. Jedynego synka najprawdopodobniej dusiła matka, Barbara U.

Kobieta przebywa na oddziale psychiatrycznym  w  szpitalu  w  Nowej  Dębie,  ponieważ jej stan po zdarzeniu był niestabilny  i  wymagała  specjalistycznej  opieki.  Ze wstępnej opinii biegłego patomorfologa wynika, że u chłopca stwierdzono obrażenia, które  mogły  powstać  w  wyniku  duszenia.

W kwestii stanu zdrowia matki dziecka zostanie wydana opinia biegłych. W rozmowie z  nami  prokurator  dementuje  informacje o próbie popełnienia samobójstwa bezpośrednio po zdarzeniu.

Kobieta przyznała się  do  udziału  w  zdarzeniu.  Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu jej zarzutu usiłowania zabójstwa. Na tę chwilę nie wiemy, czy matka była pod wpływem alkoholu, narkotyków, bądź leków. Czekamy na wyniki zleconych badań– informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu Marta Mruk-Walczyk.

Barbarę  U.  i  nieprzytomnego  Bartka w  domu  zastała  jej  teściowa  z  kuzynem, którzy wrócili z porannych zakupów.

 – Powiadomione zostały służby medyczne, policja, ruszyła  procedura  zabezpieczania  śladów – mówi pani prokurator.

Dzięki  natychmiastowej  akcji  reanimacyjnej  chłopiec  odzyskał  podstawowe czynności życiowe, nieprzytomny, w stanie ciężkim  został  przewieziony  na  Oddział Intensywnej  Opieki  Medycznej  do  szpitala w Tarnobrzegu. (…)

Monika Stojowska

Więcej w papierowym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.