Czterech kierowców straciło prawo jazdy

0

W ostatni weekend policjanci ze staszowskiej drogówki zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stróże prawa zatrzymali tym osobom prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Tylko w ostatni weekend policjanci staszowskiej drogówki zatrzymali czterem kierowcom uprawnienie do kierowania za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. 22-letni mieszkaniec Kielc kierując Citroenem na drodze wojewódzkiej w gm. Bogoria jechał z prędkością 151 km/h na obszarze zabudowanym. Kolejny to 42-latek mieszkaniec woj. mazowieckiego, który w gm. Rytwiany kierował Fordem i jechał 114 km/h. Natomiast 26-letni mieszkaniec staszowskiego powiatu kierując osobowym Volvo w gm. Połaniec jechał 122 km/h. Prawo jazdy również stracił 45-latek z woj. lubelskiego który w gm. Połaniec kierując Mercedesem jechał z prędkością 110 km/h.Mundurowi wszystkim czterem kierowcom zatrzymali prawa jazdy oraz nałożyli grzywną w drodze mandatu karnego. Dodatkowo na konto każdego z nich dopisane zostało 10 punktów karnych za powyższe wykroczenia.

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że jadąc z dużą prędkością powodujemy zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Jadąc zgodnie z obowiązującymi przepisami z pewnością dojedziemy bezpieczniej do celu podróży.

Opr. MD

Źródło: KPP w Staszowie

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.