Darmowe autobusy na cmentarze

0

W dniach od 29 października do 1 listopada mieszkańcy Stalowej Woli i wszyscy odwiedzający tutejsze cmentarze będą mogli dojechać na nie bezpłatną komunikacją.

W tym okresie kursować będą nie tylko znane już z roku ubiegłego linie C1 i C2, ale także nowa linia C3. Wszystkimi autobusami z takim oznaczeniem można będzie dojechać na nekropolie Stalowej Woli nie płacąc za przejazd. Ma to sprawić, że znacznie mniej osób zdecyduje się na dojazd w okolice cmentarzy własnym samochodem, co powinno wpłynąć na rozładowanie korków i poprawę bezpieczeństwa w okolicy cmentarzy.

Przy okazji: MZK sp. z o.o. w Stalowej Woli przypomina, że od poniedziałku 24 października obowiązują zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zmiany polegają na: likwidacji linii nr 2, na wprowadzeniu nowej trasy i zmianie godzin kursowania linii nr 1 (zmiana trasy obejmuje odcinek od przystanku Energetyków – Swoły w Stalowej Woli do przystanku Sandomierska – Jednostka w Nisku oraz w przeciwnym kierunku. Autobus będzie kursował ul. Sopocką i ul. Osiedle w Nisku.) oraz na zmianie godzin kursowania linii nr 17 i 19. Pasażerowie, którzy posiadają bilety okresowe na linię nr 2 będą mogli wykorzystać te bilety na każdej innej linii komunikacyjnej.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie http://www.mzk.stalowa-wola.pl/zaklad-komunikacji-miejskiej-zkm/#rozklad-jazdy

Przypominamy również, iż w związku w pracami związanymi z budową turboronda przy Karczmie Biesiada, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Ofiar Katynia i Solidarności, oraz zamknięciem przejazdu pomiędzy ulicami Mickiewicza i Ofiar Katynia aż do przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu nieczynne będą przystanki:

– ul. Mickiewicza – L.O.

– ul. Mickiewicza – PKP

– ul. Ofiar Katynia – Poczta

Autobusy obsługujące linie nr 8, 10, 11, 12, 14, 18 zatrzymujące się na przystanku ul. Mickiewicza – L.O. zatrzymują się na przystanku ul. Staszica – Wzorcowy. Autobusy linii nr 1, 3, 8, 10, 11, 14 zatrzymujące się na przystanku ul. Mickiewicza – PKP zatrzymują się teraz na przystanku ul. Staszica – Delikatesy, a autobusy linii nr 10, 18, 19 zatrzymujące się na przystanku ul. Ofiar Katynia – Poczta zatrzymują się na przystanku ul. Hutnicza – Przychodnia.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.