Ekstraklasa ponownie w Mielcu?

0

Sandecja Nowy Sącz oficjalnie poinformowała o zamiarze gry na stadionie w Mielcu w przypadku awansu do piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu 2016/17 Nice 1 Ligi sądeccy piłkarze są jej liderem i wydaje się, że pewnym krokiem zmierzają w kierunku LOTTO Ekstraklasy. Jak wiadomo głównym problemem tego klub jest stadion, na którym Sandecja miałaby rozgrywać mecze w roli gospodarza na najwyższym szczeblu rozgrywek. Stadion w Nowym Sączu nie spełnia praktycznie żadnych wymagań jakie PZPN-u. Największą bolączką jest brak podgrzewanej murawy, nieodpowiednia ilość zadaszonych miejsc oraz brak odpowiedniego zaplecza sanitarnego. Przez długi czas mówiło się o trzech możliwych alternatywach gdzie w okresie modernizacji stadionu w Sączu Sandecja mogłaby rozgrywać mecze. W grę wchodził stadion w Niecieczy, obiekt Cracovii oraz Stali Mielec.

Ostatecznie, po wielu godzinach negocjacji, a także rozpatrywania wszystkich za i przeciw zdecydowano się, by Sandecja w razie uzyskania awansu domowe mecze ekstraklasy rozgrywali w Mielcu przy Solskiego 1.

– Bardzo duża w tym zasługa prezydenta miasta Nowy Sącz Ryszarda Nowaka. Włodarz naszego miasta po raz kolejny udowodnił, że nie na darmo mówi się o nim, jako o największym kibicu Sandecji. Zawarta wstępna umowa zakłada, że w Mielcu moglibyśmy grać do momentu, gdy w Nowym Sączu zakończy się konieczna modernizacja stadionu przy Kilińskiego 47 – informuje Sandecja.

Zostało zawarte wstępne porozumienie w tej sprawie pomiędzy Sandecją i klubem FKS Stal Mielec. Swoje ustalenia poczynili też prezydenci Mielca i Nowego Sącza, stadion jest obiektem miejskim. Jeśli dojdzie do awansu Sandecji będzie musiała zostać zawarta wielostronna szczegółowa umowa określająca zasady gry w Mielcu, w tym warunki finansowe.

Spore znaczenie dla klubu z Sącza przy wyborze Mielca miał też fakt, że kibice Stali Mielec i Sandecji są ze sobą zaprzyjaźnieni.

Dwa lata temu Stal Mielec na Stadionie Miejskim w podobnych okolicznościach gościła Termalikę Bruk-Bet Nieciecza po awansie tego klubu do ekstraklasy.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.