Gorzcka 5 – ostatnie dni zapisów

0

Do końca sierpnia czekamy na zgłoszenia do Gorzyckiej 5. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali atrakcyjne pakiety startowe. Dodatkowo na zwycięzców czekają bogate nagrody rzeczowe i finansowe.

Zapisy już ruszyły pełną parą. Osoby, które chciałyby pobiec 3 września (w niedzielę) w Gorzyckiej 5 mogą zgłaszać swój udział wypełniając zgłoszenie na stronie http://timekeeper.pl/. Opłata startowa to 45 zł. – Każdego roku staramy się przygotować atrakcyjne nagrody dla wszystkich zawodników. Uczestnicy biegu głównego otrzymają designerskie rękawki sportowe i koszulkę techniczną, zaś dzieci i młodzież koszulkę oraz okolicznościowy medal. Wszyscy zawodnicy mogą liczyć na smaczny, regenerujący posiłek, który przygotują panie z koła gospodyń wiejskich w Gorzycach – opowiada Marcin Korzonek z klubu Sprint Gorzyce, głównego organizatora biegu.

Zawodnicy oraz wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wspomóc leczenie Kacperka Drozda z Wrzaw. – 10 procent opłaty startowej przeznaczamy na leczenie chłopca, dodatkowo podczas biegu nasi wolontariusze będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się zebrać niezbędne fundusze na rehabilitacje i kosztowne leczenie Kacperka – wyjaśnia Barbara Dziorek, odpowiedzialna za organizację akcji charytatywnej.

Tradycyjnie tegoroczną imprezę biegową rozpocznie Bieg Przedszkolaka, udział w nim mogą wziąć dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Po nim odbędzie się Bieg Nadziei Olimpijskich dedykowanym uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Na dystansie 800 m mierzyć się będą dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej, zaś na dystansie 1000 m pobiegną uczniowie klas 7 oraz gimnazjum. Organizatorzy przewidzieli upominki dla pierwszych 200 osób, którzy zgłoszą się do biegów dziecięco-młodzieżowych. Zgłoszenia do tych biegów będą prowadzone w dniu startu. Warto podkreślić, że dzieci i młodzież nie ponoszą żadnych opłat związanych ze startem.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach dziecięco-młodzieżowych zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy biegu głównego otrzymają nagrody finansowe po 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce oraz 200 zł za miejsce III, w kategorii Open mężczyzn i kobiet.

Nagrody i puchary zostały również przygotowane przez Wójta Gminy Gorzyce, wójt Leszek Surdy uhonoruje najszybszego mieszkańca i mieszkankę gminy. Swoją nagrodę wręczy także przedstawiciel sponsora głównego biegu – Federal-Mogul Gorzyce, produkującego tłoki dla czołowych producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Puchar dla najszybszego pracownika i pracownicy Federal-Mogul ufundował Prezes zakładu – Adam Krępa. Paweł Bartoszek Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego uhonoruje także najszybszą i najszybszego mieszkańca powiatu.

Szczegółowy regulamin biegu dostępny jest na stronie klubu sprint http://sprint.egorzyce.pl/regulamin-biegu-iv-gorzycka-5/. Zachęcamy także do śledzenia profilu biegu http://fb.com/gorzycka5/

Sponsor główny:

Federal-Mogul Powertrain – zakład w Gorzycach

Organizatorzy:

Klub Sprint, Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Patronat honorowy:

Wójt Gminy Gorzyce – Leszek Surdy, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego – Paweł Bartoszek, Prezes Zarządu Federal-Mogul Gorzyce – Adam Krępa.

Współfinansowanie z programów zewnętrznych

Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

PROGRAM BIEGU

9.00-12:00 – otwarcie biura zawodów. Weryfikacja uczestników oraz przyjmowanie zgłoszeń.

10:30 – Bieg przedszkolaka – wiek dziecka 4 – 6 lat.

11:00 – Biegi Nadziei Olimpijskich – Dzieci z klas 1 – 3 szkoły podstawowej.

11.30 – Bieg na dystansie 800 m dla dzieci z klas 4 – 6 szkoły podstawowej.

12:00 – Bieg na dystansie 1000 m dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i starszych.

13:00 – Bieg główny – Gorzycka Piątka.

14:00 – Zamknięcie trasy. Zakończenie biegu.

14.30 – Uroczyste zakończenie biegu dekoracja zwycięzców.

INFORMACJA DLA WYDAWCY

Gorzycka 5 to wydarzenie sportowe organizowane od 2013 roku. Biegową imprezę na terenie gminy zainicjowali miłośnicy sportu i ówcześni członkowie klubu. Gorzycką 5 i całe serce logistyczne biegu tworzą: Piotr Osmala, Marcin Krzemiński, Tomasz Dziorek, Marcin Korzinek, Łukasz Chołody, Krzysztof Kułaga, Barbara Dziorek, Justyna Świerkula i Karol Korzonek.

Impreza ma na celu popularyzację biegów, jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu i zachęcania dzieci, młodzieży, dorosłych do uprawiania sportu.

Główny bieg, czyli Gorzycka 5 to dystans 5 km.

KONTAKT DO DZIENNIKARZY

Marcin Krzemiński, Klub Sprint – główny organizator biegu, tel. 606 747 012

Monika Zając, Urząd Gminy Gorzyce – tel. 513 011 251

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.