Jechał po pijaku. Policjantom obiecał łapówkę

0

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. Mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji zaproponował im łapówkę – po 5 tysięcy złotych. Został zatrzymany. Już usłyszał zarzuty.

W środę tuż po południu, w miejscowości Krzywdy w powiecie niżańskim policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na kierującego samochodem terenowym. Zachowywał się dość nietypowo. Początkowo sygnalizował skręt w lewo, jednak na widok radiowozu zatrzymał się na skrzyżowaniu i pospiesznie skręcił w innym kierunku. Funkcjonariusze ruszyli za nim, chcąc go skontrolować. Kierowca nie chciał się zatrzymać, nie reagował na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Skręcił w kierunku miejscowości Kąty, a następnie w drogę leśną, po czym zatrzymał się i wysiadł z pojazdu.

Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna w celu uniknięcia konsekwencji za jazdę w stanie nietrzeźwości, zaproponował policjantom po 5 tysięcy złotych łapówki. Kiedy został poinformowany, że zostanie zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczenia korzyści majątkowej, próbował uciekać.

W trakcie doprowadzenia do radiowozu mężczyzna stawiał opór i agresywnie się zachowywał. Policjanci użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego. W drodze do komendy, 48-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego jeszcze kilkakrotnie proponował policjantom pieniądze. Na komendzie został przebadany alkomatem, który wskazał 1,63 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go w policyjnych aresztach do wytrzeźwienia i przesłuchania.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, utrudniania policyjnych czynności oraz składania obietnicy korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Źródło: Policja Nisko

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.