Joanna dobiegła najdalej

0

Spośród trzech pięknych lekkoatletek związanych z naszym regionem, występujących w polskich barwach podczas Rio 2016, o swoim największym sukcesie sportowym może mówić związana do niedawna z KKC VICTORIA Stalowa Wola Joanna Jóźwik.

jo3

Jej klubowa koleżanka Danuta Urbanik swoją rywalizację w biegu na 1500 m zakończyła na etapie półfinału, osiągając wynik 4:11,34, zapewniający jej dopiero 10 miejsce i zamykający drogą do walki o medale. Sandomierzanka Karolina Kołeczek swój udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zakończyła szóstym miejscem w eliminacjach w biegu na 100 m przez płotki.

jo5

J. Jóźwik i Angelika Cichocka, z czasami 2:01,58 i 2:00,42, pewnie wygrały swoje biegi eliminacyjne na 800 m, awansując do półfinałów, rozegranych w nocy z czwartku na piątek. Tutaj jednak aktualna mistrzyni Europy A. Cichocka, startująca w Rio również w biegu na 1500 m, zawiodła oczekiwania, osiągając metę dopiero jako ósma z czasem 2:01,29, a więc słabszym niż w biegu eliminacyjnym. Joanna za to pobiegła fenomenalnie, kontrolując – po swojemu – środkową fazę biegu z ostatniej pozycji i dynamicznie finiszując w końcówce. Zwyciężyła, osiągając bliski jej „życiówki” czas 1:58,93 (piąty wśród półfinalistek), i kwalifikując się w pięknym stylu do finału… (r)

Więcej w papierowym wydaniu TN.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.