Jubileuszowy weekend „Framu” [ZDJĘCIA!]

0

DARIUSZ CHMIELOWIEC (na zdjęciu) – od 30 lat choreograf tarnobrzeskiego Studia Tańca i Ruchu „Fram” – potrafi zaskakiwać. Jubileusz tanecznego zespołu, który jest jedną z wizytówek miasta, uczcił galowym koncertem… wokalnym.

Co prawda, już od wielu lat „Framowi”, zbierającemu laury na ogólnopolskich festiwalach tanecznych, towarzyszyły śpiewające dziewczyny, ale zazwyczaj były tylko „przerywnikami” pomiędzy kolejnymi układami choreograficznymi. Tym razem piątkowy wieczór w Tarnobrzeskim Domu Kultury w całości należał do nich. Agnieszka Pietranis, Alekasandra Lewandowska, Agnieszka Woźniak i ich koleżanki z różnych lat historii „Framu” przeniosły publiczność (w ogromnej większości byłe tancerki i męskie „rodzynki” zespołu) w muzyczną podróż od lat 80. XX wieku, kiedy „Fram” założyła przedwcześnie zmarła żona Dariusza Chmielowca, Jadwiga, aż do lat współczesnych. Usłyszeliśmy 24 piosenki. Od „Murów” niezapomnianego Jacka Kaczmarskiego po „Za młodzi, za starzy” Ryszarda Rynkowskiego. Wiele piosenek widzowie śpiewali wspólnie z wokalistkami.

Ale spokojnie. Miłośnicy tańca też mieli chwile dla siebie. Koncert „Za młodzi na sen…” był tylko preludium trzydniowych obchodów jubileuszu 30-lecia „Framu”. W sobotę na scenie TDK królował przede wszystkim taniec. Przed południem zaprezentował się obecny skład zespołu, w tym, ku uciesze rodziców i dziadków, najmłodszy narybek zespołu (powtórki tego koncertu w niedzielę), a wieczorem wystąpiły „dinozaury”. „Framówki”, jak o sobie mówią, zjechały się na te kilka dni z różnych stron kraju. Pilnie ćwiczyły układy sprzed lat. Do wysiłku dopingowali je panowie (niektórzy z brzuszkami, nie ma co kryć) i panie z Zespołu Pieśni i Tańca „Dawni Siarkopolanie”. Wspomogli młodsze koleżanki we wspomnieniowym koncercie. (…)

Wacław Pintal

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.