Kierowca nie miał prawa jazdy. Za to pasażer miał narkotyki

0

Policjanci ze Staszowa i OPP w Kielcach ujawnili  przy pasażerze kontrolowanego pojazdu biały proszek, susz roślinny oraz wagę.

Łącznie w wyniku kontroli i późniejszych działań mundurowi zabezpieczyli ponad 8,5 grama amfetaminy, prawie 3 gramy marihuany oraz dwie wagi do ważenia. Osoby, które posiadały zabronione środki trafiły do policyjnego aresztu. Ustawodawca z takie przestępstwo przewidział karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu na terenie gminy Połaniec wspólnie służbę patrolową pełnili policjanci ze Staszowa i Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Podczas prowadzonej kontroli drogowej, funkcjonariusze zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie młodego mężczyzny, pasażera kontrolowanego pojazdu. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu wierzchniej odzieży mężczyzny w saszetce przy pasku, stróże prawa ujawnili dwie torebki foliowe oraz tzw. fifkę. W jednej torebce znajdował się biały proszek, a w drugiej susz roślinny. Substancje wyglądem przypominały zabronione środki odurzające. Prowadząc dalej kontrolę drogową mundurowi ustalili, że kierujący pojazdem 25-latek, ma cofnięte uprawnienia do kierowania. W toku dalszych czynności, stróże prawa w miejscu zamieszkania 20-latka, na terenie gminy Rytwiany ujawnili i zabezpieczyli kilka torebek foliowych z białym proszkiem i wagę.

Jednak to nie był koniec tej sprawy. Policyjne ustalenia doprowadziły również do ustalenia kobiety z gminy Oleśnica, która mogła mieć również związek z tym nielegalnym procederem. Funkcjonariusze u 27-latki w mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny i wagę. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone substancje są zabronione.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 3 gramy marihuany i ponad 8,5 grama amfetaminy oraz dwie wagi. Mężczyzna i kobieta trafili do policyjnego aresztu, ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem. Za takie przestępstwo grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowcy za nie stosowanie się do zakazu kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Opr. MD

Źródło: KPP w Staszowie

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.