Kolejny sukces siłacza z Niska

14:45, 08.11.2015 TN

Na XXXVII Mistrzostwach Świata w Siłowaniu Na Rękę - "Malezja Kuala Lumpur 2015" zawodnik z Niska zdobył doskonałe piąte miejsce.

Do Malezji przyjechało ponad sześciuset reprezentantów czterdziestu ośmiu krajów, m.in. Polski, Brazylii, Korei, Taiwanu, Indii. Nie zabrakło przedstawicieli armwrestlingowych mocarstw takich, jak Rosja, USA, Turcja, Bułgaria. Wszyscy zawodnicy to mistrzowie lubi wicemistrzowie swoich krajów, co zapewniło zawodom bardzo wysoki i wyrównany poziom. Wśród seniorów (21-40 lat) z Polski najlepsze miejsce zajęła zawodniczka z Grudziądza Marta Opalińska, która wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kobiet do 70 kg. Wśród mężczyzn najlepiej spisał się reprezentant klubu Wiking Nisko, Dariusz Groch, który w kategorii do 75 kg na rękę prawą zdobył piątą pozycję.

29-letni inżynier pochodzący z Niska, oprócz medali mistrzostw Polski juniorów i seniorów, ma na koncie m.in. czwarte miejsce na mistrzostwach świata studentów w Moskwie i szóste miejsce w mistrzostwach świata seniorów we Włoszech. Przed dwoma laty na mistrzostwach świata w Gdyni zajął trzecie miejsce wśród seniorów w kategorii do 75 kilogramów. Reprezentant Wikinga Nisko zdobył brązowy medal w siłowaniu na lewą rękę, z kolei na prawą w swojej kategorii wagowej zajął trzynaste miejsce.

Dariusz Groch jest również sędzią zawodów w armwrestlingu. (pen)