Kolejny wyścig z czasem

0

W Stalowej Woli i regionie trwa kolejna akcja społeczna związana z gromadzeniem środków finansowych na ratowanie ludzkiego życia. Tym razem adresatem pomocy jest zmagający się z chłoniakiem limfoblastycznym T-komórkowym 39-letni stalowowolanin  Mariusz Waściński.

Na zakup jedynego możliwego do podania mu ze względu na zaawansowanie choroby i stan jego organizmu leku niezbędnego dla kontynuacji terapii, konieczne jest zgromadzenie 100 tys. zł. Przyjęcie tego leku umożliwi dokonanie przeszczepu szpiku, który od początku terapii jest brany pod uwagę, ale obecnie nie pozwala nań ogólny stan zdrowia Mariusza. Jak informuje jego rodzina, znalazł się już niespokrewniony dawca szpiku, zatem ocalenie jest już naprawdę blisko. Wspomniany lek da szansę uniknięcia przez przebywającego obecnie na oddziale hematologicznym w rzeszowskim szpitalu pacjenta chemioterapii, której jego organizm mógłby nie przetrzymać.

W ciągu dosłownie kilku tygodni udało się już zebrać – jak informuje koordynujące akcję Stowarzyszenie „Dobro Powraca” – 70 tysięcy. W związku z tym, że istnieją bardzo poważne szanse na zwieńczenie akcji sukcesem, termin prowadzenia zbiórki pieniędzy został przedłużony do niedzieli 26 października. Osoby, które zechcą pomóc w kupnie leku dla walczącego o życie Mariusza, proszone są o wpłaty na konto: 60 2030 0045 1110 0000 0237 0190, Bank BGŻ SA Oddział operacyjny w Stalowej Woli, z dopiskiem: „dla Mariusza Waścińskiego”. (r)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.