Korek wyobraźni

0

Galeria Królewska przy ulicy Armii Krajowej w Sandomierzu właściwie już stoi, a w lipcu br. ma zostać otwarta. Jedni nie mogą się doczekać, a drudzy wieszczą ciężkie czasy i już dziś domagają się od władz miasta, aby dmuchały na zimne.

Kiedy znanego ze skuteczności budowniczego samochodowego imperium Henry’ego Forda zapytano o przepis na dobrą decyzję, odpowiedział: „po pierwsze – myśleć, po drugie – myśleć, po trzecie – myśleć. I dopiero po czwarte podejmować decyzję, chociaż wcześniej warto zastanowić się jeszcze raz”. Gdyby zasadę tę stosowały władze Sandomierza, prawdopodobnie udałoby się uniknąć kilku problemów.

Początkiem sprawy była sprzedaż przez sandomierskie starostwo części działki zajmowanej przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Budynek kupiła lubelska spółka Wodrol z przeznaczeniem na budowę wielkiego marketu. Oczywiście nie uczyniła tego w ciemno, bo skoro przepisy wymagają pozytywnej opinii władz miasta, jeszcze przed przystąpieniem do przetargu przyszły inwestor musiał wiedzieć, że burmistrz nie będzie mu czynił przeszkód… (jab)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.