Kradł przewody elektryczne i sprzedawał na złomie

0

Policjanci z Tarnobrzega zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który jest podejrzany o włamania i kradzież miedzianych przewodów elektrycznych. Sprawca swoje łupy sprzedawał w punkcie skupu złomu. Za swoje czyny wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W listopadzie nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego na tarnobrzeskim osiedlu Wielowieś, skąd ukradł przewody elektryczne. Pokrzywdzony zgłosił kradzież krótko po zdarzeniu. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że złodziej sprzedał miedź w jednym z punktów skupu złomu.

Kilkanaście dni później, ten sam mężczyzna próbował włamać się do prywatnego garażu. Jego celem była kradzież przewodów elektrycznych. Policjanci ustalili tożsamość tego człowieka. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 27–letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna na swoim koncie miał jeszcze jedną kradzież przewodów elektrycznych.

Podejrzany przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. W przeszłości był notowany za podobne czyny. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Tarnobrzeg

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.