Leroy Merlin rozpoczyna inwestycję w Mielcu

0

W życie weszła umowa pomiędzy firmą Mirbud, wykonawcą galerii handlowej w Mielcu i siecią Leroy Merlin na wybudowanie marketu typu „dom i ogród”.

Zarząd firmy budowlanej Mirbud poinformował, że w dniu 7 kwietnia 2016r. spełnił się warunek umowy zawartej dnia 8 stycznia 2016 roku z Leroy Merlin Inwestycje, od którego strony uzależniły zgodę na podjęcie prac budowlanych w Mielcu.

Zimą Leroy Merlin kupił za kilkanaście milionów złotych od firmy Rank Progress grunt pod budowę marketu typu „dom i ogród” w Mielcu przy ulicy Powstańców Warszawy, przy powstającej Galerii Handlowej Aviator. Rank Progress samodzielnie planował taką inwestycję, ale sprzedał teren podobnie jak cały projekt Galerii Handlowej Aviator.

Leroy Merlin z uruchomieniem budowy musiał czekać na uzyskanie zezwolenia na realizację swojej inwestycji. Rank Progress wcześniej długo o takie dokumenty zabiegał, musiał jednak uporać się z przeciągającymi się formalnościami własnościowymi gruntu przy Powstańców Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że sprawy te zostały już wyjaśnione i nowy właściciel terenu ma zezwolenie na budowę.

Termin zakończenie budowy Leroy Merlin to zgodnie z umową czwarty kwartał 2016r. Wartość inwestycji to 22.808.607,09 zł brutto. Powierzchnia obiektu marketu, który ma powstać w Mielcu, to 8400 metrów kwadratowych. (jm)

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.