Marihuana z Sandomierszczyzny trafiała na Śląsk i do Małopolski

0

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z województwa śląskiego i małopolskiego podejrzanych o udział w obrocie blisko 28 kg marihuany. To kontynuacja sprawy z kwietnia tego roku, gdzie policjanci zlikwidowali w Sandomierzu dużą plantację konopi indyjskich. Wczoraj sąd zdecydował, że czterech z nich następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach prowadzą śledztwo w sprawie wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

84-34420

Wszystko zaczęło się w kwietniu tego roku, kiedy to policjanci zlikwidowali dużą plantację w Sandomierzu. Zatrzymano, a później tymczasowo aresztowano wtedy 46- letniego mężczyznę oraz jego 24- letnią partnerkę, którzy uprawiali zabronione rośliny. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w systemy nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania mundurowi zabezpieczyli blisko 140 roślin w różnej fazie wzrostu. Oprócz krzewów stróże prawa zabezpieczyli także ponad kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego konopi, kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy zakazanych roślin.

84-34419

Pracując intensywnie nad sprawą śledczy ustalili, że marihuana z sandomierskiej plantacji trafiała do dwóch województw na terenie południowej części kraju. W środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wspierani policjantami z Sekcji Antyterrorystycznej zatrzymali jednocześnie na terenie województwa małopolskiego i śląskiego 5 mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Do tej pory śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych, tj. samochody, domy i działki na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają czy podejrzane o narkotykowy proceder osoby, posiadają inny majątek, który można odebrać.

84-34422

Wczoraj decyzją sądu czterech mężczyzn następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do Sądu Okręgowego w Kielcach trafił akt oskarżenia przeciwko 24- letniej kobiecie która została zatrzymana w kwietniu. Jest ona oskarżona o produkcję kilkudziesięciu kilogramów marihuany.

Źródło: KWP w Kielcach

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.