Miasto hipermarketów II

0


Inwestor obszedł się smakiem, drobni kupcy odetchnęli z ulgą, a mieszkańcy osiedla Tysiąclecia będą musieli żyć bez kolejnego supermarketu. 
Przed miesiącem informowaliśmy (TN nr 8/1658), że na osiedlu Tysiąclecia w Nisku, niedaleko znajdujących się tam sieciowych marketów – „Tesco”, „Biedronka”,Intermarché” oraz należącego do niżańskiego PSS Społem supersamu „Lasowiak”, ma powstać kolejny wielkopowierzchniowy sklep przemysłowo-spożywczy.

Dla porządku należy przypomnieć, że w sprawie lokalizacji nowego sklepu odbyło spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami osiedla, którzy jednak nie przedstawili Radzie Miejskiej jednoznacznej opinii na temat wydzierżawienia placu pod market.

Na ostatnim posiedzeniu RM radni mieli zatem sami zdecydować o dzierżawie na rzecz firmy Ozimska Invest nieruchomości stanowiącej własność gminy Nisko. Uchwała dotyczyła wydzierżawienia na 30 lat  działek gminnych położonych na Osiedlu Tysiąclecia pod obiekt handlowy o powierzchni 1425 metrów.

Ostatecznie  projekt uchwały w sprawie dzierżawy na 30 lat  działek gminnych na Osiedlu Tysiąclecia pod supermarket został przez radnych odrzucony. (…)

Piotr Niemiec

Więcej w papierowym wydaniu „TN”

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.