Miastu brakuje pieniędzy [W najnowszym TN]

2

Sandomierz chce wyemitować obligacje komunalne na kwotę 4 mln zł. Powód? W kasie miejskiej zabrakło funduszy na dwie kluczowe inwestycje – rewitalizację Parku Miejskiego i przebudowę placu 3 Maja.

Na pierwszą z  tych inwestycji ogłoszono właśnie przetarg, druga jest już realizowana. Pieniądze, które planuje wyłożyć gmina, mają stanowić wkład własny samorządu do unijnej dotacji. Miasto ma nadzieję ją pozyskać. W samorządowej kasie zabrakło jednak środków na zabezpieczenie takiego wkładu. I stąd właśnie narodził się pomysł wyemitowania obligacji. Podczas ostatniej sesji radni miejscy zgodzili się na ten krok, chociaż nie obyło się bez krytyki działań gospodarza miasta.

– Dziwię się, że, nie mając pieniędzy w budżecie, burmistrz zdecydował się ogłosić przetarg na rewitalizację Parku Miejskiego. A jak nie otrzymamy dotacji na dokończenie tej inwestycji? Nie można planować takich rzeczy, skoro się nie ma środków na ich sfi nansowanie. To jest stawianie radnych pod ścianą. Najpierw się ogłasza przetargi i rozpoczyna prace, a później prosi o pieniądze… – mówił radny Andrzej Anwajler… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Przestańcie wywalać kasę na promocję miasta jakimś durnym serialem itp bzdety a kasa się znajdzie.