.

Najzdolniejsi uczniowie odebrali samorządowe stypendia

0

Podczas sesji Rady Miejskiej w Nisku po raz pierwszy wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów. 

Z inicjatywy burmistrza Juliana Ozimka w marcu br.  Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zasad oraz trybu przyznawania stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Nisko. Celem jest promowanie uczniów ze szczególnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi oraz motywowanie do osiągania coraz wyższych wyników.

Stypendystami 2015 roku zostali uczniowie VI klas szkół podstawowych oraz I, II, III klas gimnazjalnych, którzy spełnili określone regulaminem kryteria. Dwudziestu dziewięciu z nich odebrało stypendia, upominki i szczere gratulacje od niżańskich samorządowców podczas ostatniej wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Nisku.

Nisko - stypendia (1)

Po ceremonii jedna z matek tak mówiła o potrzebie utworzenia funduszu stypendialnego dla uzdolnionych uczniów: – Jest to inicjatywa warta kontynuowania. Szczególnie cenna, że po raz pierwszy doceniona została prawdziwa wiedza, bez uwzględniania czynników ekonomicznych rodziny. Powinno się pokazywać i promować osiągnięcia wyróżnionych dzieci, pielęgnować talenty i zachęcać do jeszcze większego wysiłku. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, osiąga efekty swojej pracy na konkursach i olimpiadach, należy to docenić i nagrodzić. (pn)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.