Napadli na bank! Trwają poszukiwania sprawców!

0

To nie Prima Aprilis! W piątek 1 kwietnia po godz. 16 – jak informuje policja – dwaj zamaskowani (kominiarki zasłaniające twarze) mężczyźni weszli do placówki bankowej Credit Agricole położonej nieopodal placu targowego i dworca PKS przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli i zaatakowali kasjerki. Sterroryzowali je nożem, zmuszając do wydania pieniędzy.

Napastnicy zabrali najprawdopodobniej ok. 30 tys. zł przetrzymywanych w dwóch kasetkach oraz w podręcznym sejfie i – rozdzielając się – uciekli w kierunku pobliskich torów kolejowych. Podczas ucieczki porzucili przedmiot, który służył im najprawdopodobniej jako narzędzie rozboju, oraz część odzieży użytej podczas napadu. Dwie pracownice placówki z lekkimi obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala na badania.

Policjanci ze stalowowolskiej Komendy Powiatowej Policji, także przy użyciu psa tropiącego, podjęli energiczne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tego rozboju. W ustaleniu rysopisów napastników oraz przebiegu napadu pomocne są nagrania z monitoringu oraz zeznania świadka.

Według wstępnych ustaleń, jeden ze sprawców ma ok 30 lat i około 185 cm wzrostu, jest dobrze zbudowany, w momencie popełnienia rozboju ubrany był w jasne, robocze spodnie oraz bluzę polarową w kolorze granatowym. Drugi z napastników ma około 40lat, jest niskiego wzrostu i krępej budowy ciała, z charakterystycznym brzuszkiem, ubrany był w spodnie dresowe i białe buty z ciemnymi wstawkami i ciemnymi sznurowadłami, miał na sobie kurtkę pikowaną z zieloną, charakterystyczną naszywką oraz bluzę w kolorze żółtym. (r)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.