Napastnicy w kominiarkach w sandomierskiej szkole

0

Całe zdarzenie zaczęło się od zgłoszenia dyrektora, który poinformował dyżurnego sandomierskiej jednostki Policji, że na teren szkoły wtargnęło trzech uzbrojonych napastników. Prawdopodobnie zamknęli się w sali w której przebywało trzech uczniów…

Dzisiaj na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu odbyły się ćwiczenia ewakuacji uczniów z terenu szkoły na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej. W działaniach udział wzięli policjanci, strażacy i ratownicy medyczni z grupy PCK.

Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe. Jako pierwsi przybyli policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Przy użyciu psa służbowego mundurowi obezwładnili i zatrzymali jednego z napastników, który próbował uciekać przez okno budynku.  Ściągnięto również grupę minersko-pirotechniczną i antyterrorystów. W efekcie negocjacji prowadzonych przez policyjnego negocjatora, napastnicy poddali się i zostali obezwładnieni przez funkcjonariuszy. W akcję zostali zaangażowani strażacy, którzy zneutralizowali ciecz wypływającą z podejrzanie wyglądającego pakunku. Rannych zakładników zaopatrzyli ratownicy medyczni. Po sprawdzeniu terenu pod kątem pirotechnicznym budynek przekazano dyrektorowi szkoły.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.