Zamknij

Nie będzie "siekierezady"?

11:19, 11.01.2017 TN
Skomentuj

Od 1 stycznia br. przepisy ustawy o ochronie przyrody wprowadzają rewolucyjne zmiany, na które od dawna czekały nie tylko gminne samorządy, ale przede wszystkim zwykli obywatele udręczeni procedurą uzyskiwania pozwoleń na wycięcie nawet usychającego świerka w ogrodzie.

Na łamach naszego tygodnika nie raz pisaliśmy o kłopotach ludzi, którzy chcieli pozbyć się z własnej działki niechcianych drzew i krzewów (m.in. w artykule "Absurd do potęgi", "TN" nr 38/1845). Jedni z plikiem papierów udawali się do gminy po zezwolenie na wycinkę, inni dokonywali jej po cichu, licząc się jednak z surowymi karami pieniężnymi.

- Samorządy są w tym przypadku ubezwłasnowolnione. Muszą stosować się do prawa, nawet wtedy, gdy kłóci się ono ze zdrowym rozsądkiem - mówił wtedy Zbigniew Walczak, wójt gminy Jarocin. Wątpił, by rządzący usunęli z ustawy o przyrodzie "chore prawo".

A jednak 1 stycznia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące usuwania drzew i krzewów. Sprawdziliśmy zatem, co zmieniła w dotychczasowym postępowaniu gminy w sprawie wydania zezwolenia na wycięcie drzew nowelizacja ustawy o ochronie przyrody. Przy okazji znaleźliśmy odpowiedź na zadane pół roku temu pytanie czytelniczki, czy bez konsekwencji będzie mogła wyciąć drzewa i krzewy na zapuszczonej działce...(pn)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU "TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO" LUB eTN.

(TN)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%