.

Nie chcą w Polsce uchodźców z krajów muzułmańskich

0

W ostatnim dniu września przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli zwolennicy ugrupowania KORWIN demonstrowali przeciw rządowym planom przyjęcia przez Polskę uchodźców z krajów muzułmańskich i osiedlenia ich m.in. w Nowej Dębie.

SONY DSC

Ugrupowanie Korwin legitymizowało ten wiec-pikietę (pierwotnie planowano marsz, ale organizatorzy nie wypełnili stosownych procedur), wspierane przez zwolenników Kongresu Nowej Prawicy, Młodzieży Wszechpolskiej i ugrupowania Kukiz’15. Demonstranci w liczbie ok. 300 osób  wyszli na ulicę z hasłami takimi jak m.in. „Nie chcemy kalifatu”, „Chcemy repatrianta, nie imigranta”, „Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, suwerenność nam odbiera”, „Każdy Arab niech pamięta – dla nas Polska to rzecz święta” oraz „Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść! Brawo Stalowa Wola”. Atakowali głównie polskie władze państwowe, za sprawą których – jak podkreślali – Polska zaczyna pełnić w UE rolę „pożytecznego idioty”. Zarzucali też manipulacje i kłamstwa mediom, niesprzeciwiającym się planom przyjęcia przez nasz kraj 12 tysięcy imigrantów. Nie są to, twierdzili uczestnicy wiecu, bezbronne kobiety z dziećmi, ale w większości młodzi, zdrowi i silni mężczyźni, mogący stanowić dla naszego społeczeństwa zagrożenie, i kierujący się chęcią korzystania z naszego i unijnego systemu socjalnego.

SONY DSC

W trakcie wiecu nie doszło do żadnych incydentów, choć po sąsiedzku toczyły się imprezy plenerowe zorganizowane w ramach „Stalowowolskich Dni Seniora”. (r)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.