Obwodnica nie do przejścia [W najnowszym TN]

0

Tarnobrzeski magistrat ogłosił przetarg na budowę obwodnicy miasta. Mieszkańcy pytają, jak to możliwe, skoro do tej pory nie przedstawiono projektu, który pokazywałby szczegółowy jej plan.

Myślę, że wszyscy chcieliby wiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądać ta droga. W których miejscach będzie można ją przekroczyć – czy będą jakieś tunele pod nią albo kładki nad. Tak naprawdę nie wiemy nic poza samą trasą w postaci kreski na geoportalu w internecie. Ale nie każdy wie, gdzie to znaleźć i nie każdy potrafi to „czytać”. To największa miejska inwestycja od lat. Dziwne, że nic o niej nie wiemy – mówi Andrzej Grzech, tarnobrzeżanin i nasz czytelnik.

Okazuje się, że projektu drogi dotąd nie upubliczniono z prozaicznego powodu. Po prostu jeszcze nie powstał. Ogłoszony niedawno przetarg dotyczy bowiem formuły „zaprojektuj i zbuduj”.

Firma, która wygra przetarg, najpierw wykona dokumentację projektową, a później na jej podstawie zrealizuje tę inwestycję. Projekt powstanie w oparciu o opracowany przez nas w zeszłym roku program funkcjonalno-użytkowy, w którym przedstawione zostały koncepcja i zarys przebiegu obwodnicy. W projekcie znajdą się szczegółowe rozwiązania – mówi Małgorzata Matyka, naczelniczka Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.