Oszuści „na wnuczka” grasują w Tarnobrzegu! Nie daj się oszukać!

0

Tarnobrzescy policjanci ostrzegają przed tzw. oszustwami na „wnuczka”. Wczoraj dyżurny policji otrzymał 7 zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Oszust przedstawiając się za wnuczka próbował wyłudzić znaczne kwoty pieniędzy. Apelujemy o ostrożność i rozwagę!

Przez kilka godzin na terenie miasta Tarnobrzega, oszuści próbowali wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Za każdym razem oszust dzwonił do osób starszych i podając się za wnuczka, próbował wyłudzić znaczne sumy pieniędzy. Na szczęście, nie udało mu się. Każda z tych osób, po rozmowie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i nie przekazała pieniędzy. O próbach oszustwa, starsze osoby powiadomiły policję.

Pamiętajmy, by w przypadku, gdy ktoś podający się za członka rodziny zwraca się telefonicznie o pożyczenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy, sprawdzić z kim mamy do czynienia, skonsultować się z rodziną, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości powiadomić policję dzwoniąc pod numer 997.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.