.

Palenie bez zaciągania

0

Sejmik Województwa Podkarpackiego zadecydował, że nowoczesna linia przetwarzania odpadów komunalnych w  Sigiełkach (gm. Krzeszów) staje się instalacją regionalną. To dobra wiadomość, ale nie do końca…

Problem z Sigiełkami polega na tym, że pod koniec stycznia br. na listę instalacji regionalnych została wpisana istniejąca tam linia mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów (MBP). Jednocześnie nie wpisano na tę listę składowiska (inaczej – wielkiego śmietnika), które wciąż pełni rolę tzw. instalacji zastępczej, czyli takiej, z której można korzystać tylko w sytuacjach awarii innych podobnych obiektów na północnym Podkarpaciu.

Pisząc wprost – w Sigiełkach pozwolono na unieszkodliwianie odpadów, jednak bez możliwości składowania ich na miejscu, czyli na takie właśnie tytułowe „palenie bez zaciągania”.

Pierwsze składowisko w Sigiełkach powstało w 2002 r. Było wtedy jednym z najnowocześniejszych tego rodzaju obiektów w województwie podkarpackim. Odpady trafiały do nas nawet z Łańcuta – przypomina Roman Pydo, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Krzeszowie… (pn)

WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU ”TYGODNIKA NADWIŚLAŃSKIEGO” LUB eTN.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.