Poszedł do sąsiada i ukradł mu portfel

0

Policjanci z Posterunku Policji w Jeżowem odzyskali część pieniędzy przywłaszczonych przez mieszkańca Cholewianej Góry. Mężczyzna będący w odwiedzinach u kolegi, przywłaszczył jego portfel ze znaczną sumą pieniędzy w obcej walucie.

W sobotę mieszkaniec Cholewianej Góry zagubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Przypuszczał, że mógł mu wypaść na terenie swojej posesji, gdzie wykonywał prace porządkowe. Pomimo poszukiwań portfel się nie znalazł.

Poszkodowany przypomniał sobie, że tego dnia był u niego sąsiad. Po dwóch dniach, kiedy przejeżdżał obok sklepu zauważył sąsiada, który na jego widok zaczął uciekać. Poszkodowany domyślił się, że może mieć coś wspólnego z zaginionym portfelem. Podjechał do sąsiada, który przyznał się do znalezienia i zabrania portfela. Znalazł go na ziemi obok jego posesji. Sprawca przyznał się, że część pieniędzy w obcej walucie wymienił na złotówki.

W dniu, kiedy zabrał portfel, na drodze zatrzymał samochód i zaproponował sprzedaż, jednego z banknotów za niewspółmiernie niską cenę. Potrzebował pieniędzy na piwo. Policjanci dotarli do osoby, która zakupiła banknot i zabezpieczyli go, jako dowód w sprawie.

Sprawca zwrócił część pieniędzy. Dobrowolnie poddał się karze za przywłaszczenie portfela.

Źródło: Policja Nisko

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.