.

Ruszył remont „Sokoła”

0

ruszy4Ruszyły zapowiadane przez stalowowolskim magistrat prace związane z remontem zabytkowego budynku „Sokoła” przy ul. Rozwadowskiej.

Na razie są to prace związane z zabezpieczaniem dachu, kominów, części elewacji ścian i części stolarki okiennej. Ich zakres został ustalony tak, aby można była dokonać ochrony przed warunkami atmosferycznymi struktury budynku na czas zbliżającej się jesieni i zimy.

Na właściwy remont potrzeba będzie znacznie więcej czasu, pieniędzy (na razie wsadzono w te roboty 155 tys. zł, potrzeba będzie, lekko licząc, 2,5-3 mln zł) i… pomysłów.

Na razie pomysłem na „ożywienie” obiektu stało się wykorzystanie go w charakterze… tablicy ekspozycyjnej, stanowiącej oprawę zaplanowanych na sobotę 5 września obchodów 325 rocznicy lokacji Rozwadowa. Tabliczka-etykietka z napisem „Sokół” to tylko część tej wystawy. Główną jej częścią stały się umieszczone w oknach budynku wielkoformatowe reprodukcje archiwalnych fotografii powiązanych z miasteczkiem w różny sposób dawnych bohaterów. Podobna ekspozycja ozdabia też m.in. witryny odświeżonej nieco „Grand Cafe” w Rynku.

ruszy2 ruszy4

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.