Skatowali psa! Grozi im do 3 lat więzienia

1

Staszowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 57 i 59-lat, podejrzanych o usiłowanie zabicia psa. Skatowane zwierzę było w takim stanie, że musiał je uśpić weterynarz. Za takie przestępstwo ustawodawca przewidział karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce we wtorkowe popołudnie na terenie gminy Osiek. Po godzinie 16.00 dyżurny staszowskich policjantów otrzymał zgłoszenie od właściciela owczarka niemieckiego, że w rejonie posesji odnalazł on swojego skatowanego psa. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszony fakt. Z relacji właściciela i ustaleń policjantów wynika, że sprawcy działając ze szczególnym okrucieństwem usiłowali szpadlem zabić owczarka niemieckiego zadając liczne uderzenia w głowę. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii  stwierdził rozległe i poważne obrażenia z pęknięciem czaszki włącznie. Mając na uwadze krytyczny stan psa lekarz podjął decyzję o uśpieniu zwierzęcia.

Jak wynika z ustaleń policjantów sprawcami tego okrutnego pobicia są dwaj mieszkańcy tej samej miejscowości. Mężczyźni  zostali zatrzymani przez mundurowych i trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że 57-latek miał prawie 2 promile, natomiast 59-lat blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wczoraj gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzut usiłowania zabicia owczarka ze szczególnym okrucieństwem. Ze swojego postępowania będą tłumaczyć się przed sądem. Może im grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Staszowie

Podziel się:

1 komentarz