Sprawdź się, młody reporterze!

0

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich.

Oni mieli wtedy dwadzieścia parę lat, niektórzy więcej, a niektórzy mniej, jeszcze chodzili do szkoły. Czas był niełatwy: lata 80. Czy jest możliwe, żeby dzisiejsza młodzież popatrzyła na historię oczami swoich rówieśników i ich niewiele starszych kolegów z tamtych dni – ludzi młodych, nawet nastolatków, mierzących się z niezwykle trudnymi realiami? Możesz sam sprawdzić, jak to wszystko wyglądało, dotknąć historii niezwykłej, która odmieniła losy Polski i Europy.

stra1

„Masz w sobie żyłkę dziennikarza? Interesuje cię otaczający świat? Jesteś dociekliwy? Interesujesz się przeszłością Stalowej Woli? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na reportaż o bohaterach stalowowolskiej „Solidarności”” – czytamy w zaproszeniu, zredagowanym przez Muzeum.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów zainteresowanych sprawdzeniem praktycznych umiejętności reporterskich. Zadaniem uczestników jest przygotowanie i przeprowadzenie wywiadu (w formie audio, wideo, tekstu) z wybraną przez siebie osobą, zaangażowaną w działalność podziemnych struktur Solidarności. „Oni są wśród nas, może to ktoś z sąsiadów, z rodziny? Weź sprawy w swoje ręce i opowiedz nam historię bohaterów Solidarności widzianej twoimi oczami; opowiedz historię ludzi, którzy mieli odwagę walczyć o wspólną wolność” – zachęcają organizatorzy konkursu.

stra0

Zwycięskie prace będą prezentowane na stałej wystawie „A jutro jest nieznane. Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-1989” lub na stronie internetowej Muzeum.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać potwierdzenie udziału do 18 listopada na adres mbakwoloszyn@muzeum.stalowawola.pl.

Na gotowe reportaże Muzeum czeka do 30 listopada.

Szczegóły – na stronie http://www.muzeum.stalowawola.pl/pl/projekty/podziemna-solidarnosc.

To nie jedyny konkurs, organizowany w związku z przypadającą w tym roku 35. rocznicą stanu wojennego. Pod patronatem honorowym prezydenta miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego organizowany jest również interaktywny konkurs quizspotter dla uczniów szkół gimnazjalnych „Solidarność i młodzież”. Jeśli jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej, lubisz historię, interesujesz się przeszłością swojej małej ojczyzny – zbierz trzyosobową drużynę, zgłoście się do nauczyciela, wyślijcie zgłoszenie swojej szkoły i weźcie udział w konkursie wiedzy o Solidarności w Stalowej Woli działającej w latach 1980-1989. Uczestnicy rywalizują w trzyosobowych grupach reprezentujących szkołę, odpowiadając na pytania prowadzącego na smartfonach i tabletach.

Do wygrania cenne nagrody w kategorii drużynowej i indywidualnej!

Tablety, rowery i inne super nagrody mogą być Wasze! Konkurs odbędzie się 13 grudnia, w 35. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.

stra2

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.