Stal Mielec poleciała na tour do USA!

0

Beniaminek piłkarskiej pierwszej ligi FKS Stal Mielec przygotowania nowego sezonu rozpoczął od trzech meczów pokazowych w Stanach Zjednoczonych. Przy okazji doszło do kilku spotkań z amerykańską Polonią.

Stalowców do USA zaprosił Greg Bajek, niegdyś piłkarz Stali Stalowa Wola, teraz działacz amerykańskiego klubu Icon FC. Przygotował i zafundował mielczanom 11 dni pobytu. W tym czasie Biało-Niebieski zagrali trzy mecze towarzyskie. W pierwszym mierzyli się z Icon FC i zwyciężyli 6:1. W drugim spotkaniu w Nowym Jorku doszło do… Derbów Mielca. FKS Stal sprawdziła polonijną Stal Mielec Nowy Jork. Zwyciężył pierwszoligowiec z Polski 8:0. W trzecim pojedynku zespół z Mielca podejmowała drużyna z New Britain Connecticut United FC i zwyciężyła niespodziewanie 1:0. Drużyny Icon i Connecticut grają w American Soccer League. Stal Mielec Nowy Jork występuje na drugim poziomie Cosmopolitan Soccer League.

Przy okazji każdego z tych spotkań dochodziło do spotkań mielczan z Polakami, których zawsze kilkuset przyjeżdżało na trybuny. W New Britain, gdzie mecz był elementem piłkarskiego festynu, spotkanie rozpoczynała miejscowa burmistrz. Organizatorzy obozu dla Stalowców przygotowali też kilka niespodzianek: udział w turnieju rycerskim, zwiedzanie Nowego Jorku, wyprawy nad Ocean Atlantycki czy grę w footgolfa – popularną w USA odmianę golfa, w którą gra się nogami i futbolówką.

Od 30 czerwca Stal ma zaplanowane treningi w Mielcu, w weekend 2-3 lipca pierwsze sparingi: z Puszczą Niepołomice i Górnikiem Łęczna. Przed nowym sezonem mielecki klub pozyskał już jednego nowego zawodnika, pomocnika Sandecji Nowy Sącz Sebastiana Szczepańskiego.

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.