Starosta rezygnuje z samochodu

0

Zbigniew Tymuła, starosta powiat mieleckiego, wycofał się z decyzji o zakupie nowego samochodu służbowego.

Sprawa zakupu nowego samochodu przez starostwo powiatowe wywołała wiele dyskusji, zarówno wśród radnych opozycji, jak i mieszkańców. Zbigniew Tymuła zdecydował o zakupie skody suberb za kwotę ponad 143 tys. zł. Dotychczasowy samochód – renault latitude, który służył staroście przez trzy lata, miał zostać przekazany Powiatowemu Zarządowi Dróg.

O samochodzie dla starostwa dużo dyskutowano na ostatniej sesji rady powiatu 29 września.- Podał pan kwotę zakupu nowego samochodu 143 tys. zł. Mam na uwadze i w pamięci wiele pana wystąpień, w których mówił pan o fatalnej sytuacji powiatu mieleckiego, o braku środków na różne potrzeby i zadania. Ścinaliśmy środki m.in. na organizacje pozarządowe, aż tu nagle na jesień 2016 roku dowiadujemy się o zakupie nowego samochodu – powiedział Michał Deptuła, radny PSG.

Deptuła ocenił, iż „pewną fanaberią jest wymiana 3-letniego samochodu na limuzynę za 143 tys. zł”. – Będzie pan jeździł lepszym samochodem, niż marszałek województwa. To o czymś świadczy – zauważył radny.

Decyzji o zakupie nowego samochodu bronił sam starosta Zbigniew Tymuła. – Kolega radny nie zauważył, że w starostwie jest dobry gospodarz. Nie zauważył też, że wcześniej było dwóch kierowców. Szybko można policzyć, że w ciągu roku z tytułu tych oszczędności starosta powinien mieć nowy samochód, a że lubię jeździć dobrym samochodem to raczej się to należy, a żeby starosta jeździł bezpiecznym samochodem to radnym chyba też zależy. Jeżeli natomiast pan radny uważa, że latitude to jest limuzyna, to zapraszam na przejażdżkę… – odparł Tymuła.

Jednak już 5 października ze swojej decyzji Zbigniew Tymuła się wycofał. – Pragnę poinformować, iż jako Zarząd Powiatu Mieleckiego podjęliśmy decyzję o anulowaniu przetargu na dostarczenie nowego samochodu służbowego dla Starostwa Powiatowego w Mielcu. Dotychczasowy samochód renault latitude zakupiony przez poprzedni Zarząd Powiatu, mimo że jest bardzo mocno wyeksploatowany, nadal będzie służył w starostwie – przekazuje Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego.

– Decyzja o anulowaniu przetargu wynikała w zdecydowanej mierze z licznych rozmów oraz konsultacji, które w ostatnich dniach przeprowadziłem z mieszkańcami naszego powiatu. W sprawowaniu urzędu starosty bowiem w przeciwieństwie do moich poprzedników staram się słuchać mieszkańców, ich opinii, liczyć się z ich zdaniem – dodaje mielecki starosta.

jm

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.