Studniówka w LOKEN, czyli Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Stalowej Woli – ZDJĘCIA

0

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze studniówki w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli.

„LOKEN”, czyli Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, jest jedną z nielicznych szkól w kraju, gdzie od dziesiątków lat kultywuje się tradycję szanowaną przez kolejnych dyrektorów: bale studniówkowe nie są organizowane w wynajmowanych lokalach, ale w szkolnej sali gimnastycznej. Od kilku lat – największej w regionie. Własnoręcznie, podobnie jak klasy i szkolne korytarze, zaaranżowanej, udekorowanej i przygotowanej do zabawy, która w takich warunkach ma niepowtarzalny klimat i styl.

Tradycyjnie także, już po raz dziewiąty z rzędu, studniówkowiczów przygotowywał do największego balu w ich życiu choreograf ZPiT „Lasowiacy” Marek Zaremba. Tradycyjnie też trzeba było inauguracyjnego poloneza, walc angielski oraz latynoamerykański gorący … odtańczyć w dwóch odsłonach. Tylko w ten sposób popis swoich córek i synów mogli obejrzeć wszyscy rodzice szczelnie wypełniający trybuny hali sportowej. Tradycyjnie – bawiono się do białego rana. Na szczęście – w poniedziałek nie trzeba było rankiem biec na lekcje, tylko spokojnie zająć się robieniem porządków po studniówce.

Teraz pozostał już tylko drobiazg – zdać maturę, aby w równie odlotowych nastrojach przygotowywać się do pożegnalnego balu maturalnego. (r)

Fot. J. Reszczyński

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.