Święto Wojska Polskiego w Stalowej Woli

0

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Stalowej Woli uroczystości rozpoczną się od mszy św. w Bazylice Konkatedralnej, następnie przeniosą na pl. Piłsudskiego przed MDK

Bezpośrednio po niej ulicami Stalowej Woli (ul. Popiełuszki oraz ul. 1 Sierpnia od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego) przejdzie Defilada z udziałem Kompanii Honorowej oraz pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko. O godz. 18 przed MDK rozpoczną się oficjalne uroczystości wojskowe, które zakończy koncert pieśni żołnierskich w wykonaniu zespołów Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Dodatkowo mieszkańcy będą mogli podziwiać występy mażoretek czy pokaz „Strzelców” w akcji. Obecni będą mogli także porównać dawne uzbrojenie wojsk z dzisiejszym. W okolicy Miejskiego Domu Kultury stanie bowiem ekspozycja uzbrojenia historycznego i sprzęt HSW SA. Zainteresowani będą mogli również spróbować swoich sił na strzelnicy interaktywno-multimedialnej (trenażer strzelecki), a w tak zwanym „Bastionie Strzeleckim” poznać Medycynę Pola Walki i RKO w punkcie medycznym czy obejrzeć film w kinie obozowym. Swoje wyposażenie przedstawią tam także organizacje strzeleckie i Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Stalowej Woli, natomiast GRH Zakłady Południowe zaprezentują się w mundurach żołnierzy września 1939r. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Pomalowani na specjalnym stoisku w barwy maskujące będą mogli przejść specjalnie przygotowany tor przeszkód „małego komandosa”. Na wszystkich uczestników uroczystości tradycyjnie czekać będzie pyszna grochówka żołnierska.

Program Święta Wojska Polskiego:

15 sierpnia 2017

16:00 – Uroczysta Msza Święta w intencji Wojska Polskiego oraz 80. Urodzin Biskupa Edwarda Frankowskiego (Bazylika Konkatedralna)

17:30 – Defilada z udziałem Kompanii Honorowej oraz pocztu sztandarowego Garnizonu Nisko (ul. Popiełuszki oraz ul. 1 Sierpnia od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego)

18:00 – Oficjalne uroczystości wojskowe (Plac Piłsudskiego)

19:00 – Koncert pieśni żołnierskich w wykonaniu zespołów Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: Pałacyku Michla, Chóru Lasowiacy – grupa męska oraz Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.