Szybkie zatrzymanie złodzieja torebki

0

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę usiłowania kradzieży torebki. 40-letni mężczyzna zabrał torebkę kobiecie oczekującej na przystanku autobusowym i uciekł.

– Z zawiadomienia 54-letniej mieszkanki Mielca wynikało, że gdy czekała na przystanku autobusowym, obok usiadł mężczyzna, który po chwili chwycił jej torebkę i zaczął uciekać. Kiedy właścicielka torebki zaczęła krzyczeć, mężczyzna, który zdążył przebiec kilkaset metrów, porzucił łup i uciekł – przekazuje Urszula Chmura, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

W torebce znajdowała się gotówka, dwie pary okularów oraz dokumenty. Kobieta wyceniła jej wartość na kwotę ponad 1000 złotych.

– Przeprowadzone tuż po zdarzeniu czynności pozwoliły ustalić sprawcę tego przestępstwa. Policjanci korzystając z monitoringu zainstalowanego w pobliżu przystanku autobusowego, ustalili tożsamość mężczyzny i zatrzymali go – przekazuje rzecznik prasowy KPP Mielec.

Policjanci postawili 40-letkowi zarzut usiłowania kradzieży. Przyznał się do popełnienia przestępstwa lecz nie potrafił wyjaśnić swojego postępowania. W chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Za usiłowanie kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jm

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.