Trzeci mecz Polek i druga porażka. "Oranje" w opałach, ale zwycięskie

13:58, 29.02.2016 TN Aktualizacja: 19:46, 29.02.2016

Trzeci mecz Polek w fazie grupowej mistrzostw świata, które rozgrywane są w stolicy Malezji Kuala Lumpur i druga porażka.

HOLANDIA - POLSKA 3:1.

Wyniki gier: Li Jie - Li Qian 0:3 (8:11, 11:13, 8:11), Li Jiao - Natalia Partyka 3:1 (12:14, 11:9, 14:12, 11:8), Britt Eerland - Katarzyna Grzybowska 3:2 (6:11, 11:4, 6:11, 11:9, 11:9), Li Jie - Natalia Partyka 3:2 (6:11, 9:11, 11:8, 11:7, 12:10).

Zdecydowanym faworytem tego meczu były Holenderki mające w składzie dwie zawodniczki sklasyfikowane w pierwszej "czwórce" rankingu europejskiego - Li Jiao (4) i Li Jie (6).

Mecz rozpoczął się jednak znakomicie dla Polek i Li Qian, zawodniczki tarnobrzeskich mistrzyń. "Mała" pokonała bowiem w trzech setach swoją partnerkę deblową, z którą w ubiegłym roku w chińskim Suzhau wywalczyła brązowy medal. Bliska sprawienie superniespodzianki była kolejna zawodniczka KTS-u Zamek Tarnobrzeg Natalia Partyka, która po dramatycznym boju przegrała z Li Jiao.

Zawiodła niestety Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew), która w pięciu setach uległa niżej notowanej Eerlan i zmarnowała szanse na objęcie prowadzenia w tym meczu przez Polki.

Ciężar ratowania wyniku spadł więc na Natalię Partykę, która pojedynek z brązową medalistą mistrzostw świata w deblu rozpoczęła w imponującym stylu, obejmując prowadzenie w setach 2:0. Niestety, większe doświadczenie i szczęście naturalizowanej Holenderki przesądziło o końcowej porażce Natalii i reprezentacji Polski.

Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie jeden z faworytów do medali, reprezentacja Singapuru. Mecz ten rozegrany zostanie we wtorek o 3 nad ranem czasu polskiego. (zb)