Upadłość stała się faktem [W najnowszym TN]

0

Kielecki Sąd Rejonowy ogłosił upadłość jednej z największych grup sadowniczych w kraju, spółki „Owoc Sandomierski” w Bilczy w gminie Obrazów. Został już wyznaczony syndyk, którego zadaniem będzie sprzedaż jej majątku po jak najwyższej cenie.

Nie ma jednak co się łudzić, że sadownicy, którzy od dwóch lat nie otrzymali zapłaty za dostarczone grupie jabłka, odzyskają wszystkie należne im pieniądze.

Gdy ostatni raz na łamach „TN” zajmowaliśmy się sytuacją „Owocu Sandomierskiego”, wiadomo było, że sąd umorzył postępowanie restrukturyzacyjne, które od początku roku, zgodnie z decyzją sędziego komisarza, prowadzone było w spółce. Władze firmy z Bilczy złożyły od tej decyzji zażalenie, które pod koniec października zostało przez Sąd Okręgowy w Kielcach oddalone jako bezzasadne. To był przysłowiowy gwóźdź do trumny uchodzącej jeszcze niedawno za wzorcową grupy producenckiej. Sąd uznał, że plan restrukturyzacji nie był możliwy do zrealizowania w tak krótkim czasie, gdyż sprzeciwów wierzycieli w stosunku do niego było zbyt wiele – ponad 90… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.