W Sandomierzu odbył się IX Letni Triathlon

07:18, 29.08.2017 TN

W Sandomierzu odbył się IX Letni Triathlon Ziemi Sandomierskiej.

W triathlonie wystartowało ponad 100 zawodników w tym 30 lekarzy. Zawody rozpoczęły się w Koprzywnicy, po wcześniejszej odprawie zawodników na sandomierskim bulwarze wiślanym. Zawodnicy na koprzywnickim zalewie musieli przepłynąć dystans 750 metrów. Następnie na rowerach pokonali 20 - kilometrową trasę do Sandomierza. Ostatnim elementem zmagań był pięciokilometrowy bieg. Zawodnicy biegali ulicami Starówki i Parku Piszczele.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął Piotr Janisz z miejscowości Wysoka, drugie Michał Kiełboń z Przeworska, a trzecie Tomasz Skowron z Nowego Sącza. Wśród kobiet najlepsza była Kamila Banaś z Tarnobrzega, która w ogólnej klasyfikacji zajęła 25 miejsce. Spośród lekarzy najlepszy był Michał Kiełboń z Przeworska, drugie miejsce zajął Łukasz Wieprzowski z Krakowa, a trzecie Wojciech Jurasz z Poznania. (jż)