Wielkie inwestycje w Klimontowie

1

Gmina Klimontów rozstrzygnęła dwa przetargi na budowę sieci kanalizacyjno-wodociągowej. To największe inwestycje samorządu od lat.

Jeden przetarg obejmował budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ulicach Sandomierskiej i Partyzantów w Klimontowie. Koszt inwestycji to ponad 1,75 mln zł. Prace ziemne maja ruszyć lada dzień. Wyłoniony wykonawca przejął już plac budowy.

Gmina rozstrzygnęła również przetarg na budowę kilkunastokilometrowego odcinka wodociągu w miejscowościach Nawodzice, Rybnica i Nowa Wieś. Z kolei ta inwestycja, która również niebawem się rozpocznie, będzie kosztować ponad 3,6 mln zł. Oprócz nitki sieci wodociągowej wybudowane zostaną także trzy przepompownie i dwa duże zbiorniki na wodę.

– To na pewno będą dwie największe i najbardziej kosztowne inwestycje w gminie Klimontów w ostatnich latach. Jeśli natomiast chodzi o wodociągi, to są to największe zadania w ostatnich kilkunastu latach – mówi wójt gminy, Marek Goździewski. W obu przypadkach samorząd pozyskał na realizację inwestycji środki unijne. Wkład finansowy gminy wyniesie około 40 procent ich wartości. Wykonane zostaną nitki główne wodociągów, natomiast sfinansowanie przyłączy będą musieli wziąć na siebie właściciele poszczególnych posesji. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

W tym roku gmina Klimontów wybudowała już kilkanaście kilometrów linii wodociągowej: w Krobielicach, części Ossolina, Nasławicach, Węgrcach Szlacheckich i Dziewkowie. Koszt tych inwestycji to blisko 700 tys. zł. (jż)

 

Podziel się:

1 komentarz