Włamali się do mieszkania i ukradli biżuterię

0

42-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna podejrzani są o włamanie do mieszkania i kradzież złotej i srebrnej biżuterii. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu ich na okres trzech miesięcy. 

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godz. 13. w Stalowej Woli przy ulicy Poniatowskiego. Stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał od mieszkańca bloku o dwóch podejrzanych osobach, które próbują otworzyć drzwi jednego z mieszkań. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce i na klatce schodowej zatrzymali 42-letnią kobietę i 53-letniego mężczyznę.

W trakcie zatrzymania kobieta szarpała za mundur policjanta, popychała go i użyła wobec niego gazu łzawiącego. Po obezwładnieniu trafiła razem ze swoim wspólnikiem do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Jak ustalili policjanci, z mieszkania sprawcy skradli złote i srebrne kolczyki, zegarek, perfumy oraz pieniądze. Łączne straty pokrzywdzona w tej sprawie mieszkanka Stalowej Woli oszacowała na 1000 złotych.

Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły na zatrzymanie 54-letniej mieszkanki Kielc, której podejrzane zachowanie zauważył będący po służbie policjant ruchu drogowego. Około godz. 16.30 kobieta przyjechała w rejon bloku, gdzie doszło do włamania samochodem mini cooper na kieleckich numerach rejestracyjnych i sprawiała wrażenie, jakby kogoś szukała. Policjant powiadomił dyżurnego i kobietę zatrzymano. W pojeździe policjanci ujawnili skrzynkę z narzędziami, które mogły służyć do włamań. Z jej relacji policjanci ustalili, że do Stalowej Woli przywiozła ona swojego znajomego, którego wcześniej policjanci zatrzymali. 54-letnia kobieta również trafiła do policyjnego aresztu.

Wczoraj zatrzymane osoby usłyszały zarzuty włamania do mieszkania. Decyzją stalowowolskiego sądu 42-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Wobec 54-letniej kobiety nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Stalowowolscy policjanci ustalają, czy aresztowane osoby mają na swoim koncie inne przestępstwa. Trwa postępowanie w tej sprawie, prowadzi je stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Źródło: Policja Stalowa Wola

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.