Zamknij

Wywalczyły I miejsce w Wojewódzkim Finale Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych

16:41, 03.11.2018 TN
Skomentuj

Ekipa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie wywalczyła I miejsce podczas rozgrywanego w Zagnańsku Wojewódzkiego Finału Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w Badmintonie.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Ewa Bartłomiejczuk, Dominika Bartłomiejczuk oraz Lena Orlikowska, która była zawodniczką rezerwową, ale dzięki świetnym występom na mistrzostwach powiatu zakwalifikowała się do składu. Dziewczęta jechały na turniej do Zagnańska w roli faworytek. Mimo dużej presji nie zawiodły, pewnie pokonując w fazie grupowej SP Ostojów 3:0, SP Końskie 3:0; w ćwierćfinale SP Ćmińsk 3:0, w półfinale SP Busko 3:1. W rozgrywce finałowej, po zaciętym boju, pokonały swoje koleżanki z kadry wojewódzkiej reprezentujące SP nr 3 z Suchedniowa, 3:0. Nagrodą za ten sukces, oprócz medali, dyplomów i pucharów, jest kwalifikacja do Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, w których weźmie udział 16 najlepszych szkół w kraju.