Z siekierą na policjanta

0

Dwa miesiące w areszcie spędzi 59-latek, który podczas policyjnej interwencji napadł na mundurowych z siekierą i nożem.

– Dyżurny mieleckiej policji przyjął zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który grozi sąsiadom. Na miejscu funkcjonariusz ze strażnikiem miejskim zostali zaatakowani przez 59-letniego właściciela posesji. Mężczyzna nie pozwolił policjantom zbliżyć się do siebie grożąc i wymachując siekierą oraz nożem w kierunku funkcjonariuszy – przekazuje Urszula Chmura, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem oraz ostrzegli o użyciu środków przymusu bezpośredniego. Mimo tego agresor nie uspokoił się, a podczas gdy policjanci próbowali zbliżyć się do mężczyzny, ten próbował uderzyć ich siekierą. Policjanci obezwładnili napastnika. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, był trzeźwy.

Prokurator wszczął śledztwo w sprawie czynnej napaści na funkcjonariuszy z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a także gróźb karalnych kierowanych w stosunku do sąsiadów podejrzanego.

Jak ustalili policjanci powodem agresywnego zachowania mężczyzny, był konflikt z sąsiadami, którym podejrzany groził pozbawieniem życia przy użyciu noża i siekiery. Na wniosek funkcjonariuszy poparty przez mielecką prokuraturę sąd zastosował wobec 59-letniego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2-miesięcznego aresztu.

jm

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.