.

Zaskakujący ruch prezesa

0

Stalowa Wola aż huczy od spekulacji i domysłów związanych z dymisją prezesa zarządu Miejskiego Zakładu Komunalnego MARIUSZA PIASECKIEGO (na zdjęciu). Pojawiają się wręcz sensacyjne hipotezy, także personalne. Dosłownie na finiszu najważniejszej dla MZK  i  dla  samorządu  miasta  rozgrywki o  „rynek  śmieciowy”  na  najbliższych  30 miesięcy, prezes złożył na ręce prezydenta miasta) (MZK w całości należy do miasta) rezygnację  z  funkcji  prezesa,  a  Prezydent dymisję  przyjął. 

M.  Piasecki  odmawia  jakichkolwiek komentarzy na temat podłoża, motywacji i przyczyn swej decyzji. Jeśli je ujawni, to dopiero po rozstrzygnięciu przez gminę przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Stalowa Wola, jak informowaliśmy, jest mocno  opóźniona  w  „śmieciowych”  procedurach przetargowych dostosowujących system  gospodarki  odpadami  do  obowiązującego od 1 lipca prawa. Spowodowane to  zostało  m.in.  protestami,  jakimi  jeden z  pretendentów  do  intratnego  kontraktu obłożył  specyfikację  przetargową.  Sprawa musiała oprzeć się o sąd, który w zdecydowanej większości poparł racje miasta (na 14 zarzutów  częściowo  uwzględniono  3).

Na razie, do końca września, w Stalowej Woli obowiązywać ma 3-miesięczny okres przejściowy. W tym czasie obsługę mieszkańców miasta  w  zakresie  gospodarki  odpadami pełnić  ma  MZK,  który  zajmował  się  tym dotychczas. Mało tego: MZK zdobył, w ramach konsorcjum z innymi firmami, ważny rynek tarnobrzeski oraz wygrał przetargi w kilku  gminach  powiatów  tarnobrzeskiego i stalowowolskiego. Tym samym zapewnił sobie w miarę stabilną pozycję na regionalnym rynku na 2,5 roku, czyli do czasu organizacji  kolejnych  przetargów.

Pozyskanie rynku  stalowowolskiego,  największego  w regionie, jest grą strategiczną o najwyższą stawkę. Oznaczać może dla MZK ugruntowanie  pozycji  regionalnego  lidera.  Ta sprawa się właśnie decyduje. (…)

Jerzy Reszczyński

Więcej w papierowym wydaniu „TN”

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.