Zdani na łaskę monopolisty? [W najnowszym TN]

0

Tarnobrzeżan czeka podwyżka opłat za odbiór śmieci. Bardzo prawdopodobne, że nie będą one już trafiać do Machowa, gdyż marszałek województwa podkarpackiego odebrał firmie FCC (dawniej .A.S.A) pozwolenie na prowadzenie zakładu przetwarzania odpadów. Jeśli decyzja ta się uprawomocni, na naszym śmieciowym rynku pozostanie tylko jeden gracz – MZK Stalowa Wola – i to on będzie dyktować ceny.

Naczelnik wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej tarnobrzeskiego magistratu Piotr Pawlik zapewnia, że mieszkańcy Tarnobrzega nie powinni się obawiać, że nagle nie będzie miał kto odbierać im śmieci spod domów. – Obecna umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów z firmą FCC obowiązywać będzie do końca roku. Nawet gdyby musiała ona zamknąć swoją instalację przetwarzania odpadów przed jej zakończeniem, czyli w grudniu, to będzie zobligowana do wywożenia śmieci do instalacji działającej w Stalowej Woli – mówi.

FALSTART

Nie wiadomo jeszcze kto będzie odbierać od tarnobrzeżan śmieci po 1 stycznia 2018 roku. Pierwszy przetarg, który miał wyłonić firmę, która będzie się tym zajmować, został unieważniony. Wszystkie złożone oferty były bowiem zbyt wysokie… (rn)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.